Thulema laiendab end

20. oktoober 1998, 00:00

«Tähtajad venisid juba üle viie nädala, mis andis tunda ka müügi kahanemises,» põhjendas investeeringut Thulema peadirektor August Kull. Normaalses töörütmis on tootmine müügist kuu maas, mis tähendab, et praegu on tootmises novembri lõpuks tellitud mööbel, selgitas ta. Uues tehasehoones alustatakse tööd detsembris.

Investeeritud summast poole ehk 6 miljonit krooni laenas Thulema Hansapangast, ülejäänu tuli firma omavahenditest. «Oleme konservatiivsed laenude suhtes, sest iga laen tuleb tagasi maksta,» rääkis Kull. Laenuintress on firmasaladus, aga läbirääkimised algasid aasta tagasi, mistõttu võin kinnitada, et me ei teinud endale liiga, märkis Kull. Tema sõnul julgustas tehast laiendama ka fakt, et kaks aastat tagasi avatud Kose tehase esimene järk on tänaseks end tagasi teeninud. Kaheksa miljoni krooni investeerimiseks võetud laenust on jäänud maksta veel paarsada tuhat krooni.

Üks tehase laiendamise põhjuseid oli ka see, et kaks kuud tagasi lõpetas Thulemaga allhankelepingu Kohtla-Järve mööblitootja Virko. «Kui eile oleks see meile mure kaela toonud, siis täna elame valutult üle,» kommenteeris Kull.

Senistest allhankijatest on Thulema säilitanud lepingu Võru mööblitootjaga AS Wermo.

Uudse võimalusena tehases nimetas Kull täisautomaatset detailide lõikepinki, mis arvutisse programmeeritud kujuga plaadi materjalist välja lõikab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing