21. oktoober 1998 kell 22:00

Hansapank peab ainsana tänavu laene tagasi maksma

Ühispangal ning Forekspangal sel aastal tagasimakstavaid laene ei ole. Forekspanga turundusdirektor Ranno Pajuri ütles, et Forekspangal on kõik laenud pikemad.

Eelmisel suvel võtsime laenu EBRD-lt, mille maksmistähtaeg on 2000. aastal, IMFilt võetud laenu peame maksma 2002. aastal, rääkis Pajuri. Ta lausus, et Forekspank sel aastal ega järgmise alguses ühtki suuremat laenu tagasi maksma ei pea.

Ühispanga asepresident Margus Schults ütles eile, et Ühispank sel aastal laene tagasi maksma ei pea. «Meil on järgmine tagasimaksmine järgmise aasta märtsis,» sõnas ta. Siis peab Ühispank Schultsi sõnul maksma tagasi 45 miljonit Saksa marka.

«Ühelt poolt saame raha uutest projektidest, teisalt kasvatame deposiite,» kommenteeris Schults tagasimaksmiseks mineva raha päritolu. «Samuti on meil EBRD-lt saada kasutamata ressurssi 30 miljoni Saksa marga ulatuses.» Schults lisas, et laene otse pikendada ei saa. Saab luua uusi projekte, mille abil refinantseerida laenud.

Hansapank peab sel aastal tagasi maksma 173 miljonit Saksa marka ehk ligi 1,4 miljardit krooni, sõnas Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke. Seda siis koos endise Hoiupanga laenudega. Hansapank loodab kõik sel aastal lõpevad laenud tagasi maksta. Selleks võetakse 100 miljoni margane sündikaatlaen, mille korraldavad Bankgesellschaft Berlin ja Hamburgische Landesbank. 50 miljonit laenatakse EBRD-lt.

«Laenud maksame küll tagasi enne seda, kui me uued laenud oleme sisse võtnud,» sõnas Raasuke üleeile. Hansapanga aktsionärid on kinnitanud aktsiaemissiooni toimumise, mis toob sisse vähemasti 1,47 miljardit krooni.

Hetkel kuum