21. oktoober 1998 kell 22:00

Hansapank soovitab välisturge

Ligi kümme aastat Soome Merita pangas töötanud Gupta märkis eilsel privaatpanganduse klientidele korraldatud seminaril, et Baltimaade turud on väikesed ja vähelikviidsed ning kannavad endas täiendavat Venemaa riski.

Peastrateegi sõnul on Eesti aktsiaturu olulisemaid mõjutajaid Venemaa sündmused. Praeguse Eesti väärtpaberituru hindadesse on senised halvad uudised juba sisse arvestatud ja juhul kui olukord Venemaal stabiliseerub, ei tohiks ka Eesti turg enam langeda.

Hansapank teeb välisturule investeerimisel koostööd USA investeerimisfirmaga Morgan Stanley Dean Witter, kelle teenuseid pakutakse privaatpanganduse klientidele.

Gupta lisas, et teiseks eduka investeerimise aluseks on sobiva investeerimisperioodi valik. Kui väärtpaberiturul loodetakse saada kindlat tulu, tuleks valida pikemaajaline investeerimisperiood, elamaks üle vahepealseid võimalikke turukõikumisi.

Gupta visiooni järgi võib pikaajaliseks investeeringuks pidada rohkem kui viieaastase pikkusega rahapaigutust.

Lühiajalisest investeeringust saab rääkida juhul, kui raha on paigutatud väärtpaberitesse kuni kaheks aastaks.

Investeerimisperioodi ja turuinstrumentide valikul tuleb raha paigutajal õigesti hinnata raha riskivalmidust, rääkis Gupta.

Eeldades suurt tulusust tuleb raha paigutada suurema riskitasemega instrumentidesse ja piirkondadesse, kuid seejuures ei tohi unustada sellega kaasnevat võimalikku kahju. Väärtpaberiturule investeerides tuleb üle kolmandiku suurust kasumit oodates arvestada tõenäosusega, et mustema stsenaariumi käivitumisel võidakse investeeritavast summast kaotada üle kahe kolmandiku.

Hetkel kuum