Lauatelefonidel erinevad võimalused

22. oktoober 1998, 00:00

Philips Skip 300
lühivalimismälu 24
standard pulss/toon
mikrofon ja kõlar olemas
kellaaeg ei
kõne kestuse näit jah
hind 800 krooni

Ericsson Tel 25
lühivalimismälu 20
standard pulss/toon
mikrofon ja kõlar olemas
kellaaeg jah
kõne kestuse näit jah
hind 850 krooni

Casio 1030
lühivalimismälu 20
standard pulss/toon
mikrofon ja kõlar olemas
kellaaeg ei
kõne kestuse näit ei
hind 814 krooni

Tavaline lauatelefon on vast levinuim sidevahend. Kolme sarnase telefoni võrdluses osutus parimaks Philipsi toode, mille eeliseks on suurem mälu ja kasutamismugavus.

Testitavad lauatelefonid kuuluvad ühte hinnaklassi, makstes veidi alla tuhande krooni. Ühise omadusena ei ole neil telefonidel automaatvastajat.

Kolmest telefonist osutus paremaks Philipsi tänavu suvel turule toodud uue tooteperekonna esindaja, moodsa disainiga Skip 300. Philipsi mällu on võimalik salvestada 24 kiirvalimisnumbrit, teistel 20 numbrit. Kõik 24 numbrit võib kirjutada ka Philipsi esipaneelil olevasse nn märkmikku. Ericssoni mällu salvestatavast 20 kiirvalimisnumbrist mahub märkmikku kümme.

Ericssoni mällu saab salvestada kuni 16 märgist koosnevaid numbreid, Philipsi mällu mahuvad maksimaalselt 32kohalised numbrid.

Philipsi eeliseks on kõikide nuppude asetsemine telefoni esipaneelil. Ericssonil on küljel neli nuppu, Casiol helitugevuse regulaator.

Ainsana kolmest telefonist ei ole ekraani Casiol. Ekraani plussideks on valitava ja sissetuleva numbri näitamine, kellaaeg ja kõne kestuse teatamine. Erinevalt Ericssonist Philips Skip 300 küll kellaaega ei näita, kuid ülejäänud funktsioonid on tal olemas.

Casio eeliseks teiste telefonide ees on väike tuluke, mis annab märku sissetulevast kõnest. Heli mahakeeramise funktsioon on kasulik näiteks koosolekute ajal, mil helisev telefon segaks.

Kõigi kolme telefoniga võib rääkida käed-vabad-re?iimis ja kasutada n-ö pealtkuulamist, kus valjuhääldi ja mikrofoni kaudu saab telefonivestluses osaleda suurem seltskond ruumis viibijaid.

Samuti on kõigil telefonidel reguleeritav helitugevus. Philipsil asuvad helitugevuse nupud mugavalt esipaneelil, teistel telefonidel küljel. Ericssonil kõrvuti muude lülititega, mis teeb selle kasutamise raskemaks.

Tulenevalt Casio katkestussignaali pikkusest ei saa seda telefoni suunata kõikidele Euroopas toodetud telefonidele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing