Tekkimas on uus suurpank

22. oktoober 1998, 00:00

Ajalehe The Financial Times andmeil on kõnelused alanud, pangad ise kuuldusi veel ei kommenteeri. Ametlik teade võib tulla juba täna, kui USA suuruselt seitsmes pank Bankers Trust avaldab kolmanda kvartali tulemused.

Kui liitumine teostub, kerkib praegu neljandal kohal olev Deutsche Bank maailma pankade pingereas kõrgemale ning hakkab ohustama esikohta hoidvat ?veitsi UBSi.

UBS, mis tekkis Union Bank of Switzerlandi ja Swiss Banki liitumisel, on praegu 743 mld dollarilise varade mahuga maailma suurim. Deutsche Banki ja Bankers Trusti varad ulatuks 727 mld dollarini.

Deutsche Banki, mis on Saksa suurim, peetakse hea reputatsiooniga pangaks, kelle klientideks on paljud Euroopa suuremad ning edukamad ettevõtted. Bankers Trusti maine on nõrgem -- ta on võtnud suuri riske ja seotud mitme derivaadiskandaaliga.

Analüütikute reaktsioon võimalikule liidule on vastakas -- paljud peavad takistuseks pankade erinevat ettevõtluskultuuri. Teised kiidavad aga õiget ajastamist -- vaevalt et pangaaktsiad enam oluliselt odavneksid. Enne ühinemiskuuldustest tingitud hinnatõusu oli Bankers Trusti börsiväärtus 5,3 mld dollarit, mis vastab peaaegu panga raamatupidamislikule väärtusele. Analüütikute sõnul on mitmed Euroopa pangad praegu huvitatud väärtpaberiturgudel suuri kaotusi kandnud USA pankadest, mille aktsiaid peetakse allahinnatuks.

Standard & Poor'si pangaaktsiate indeks on aastaga langenud ca 10%, Bankers Trusti aktsia on aga odavnenud poole võrra. Üks põhjus on homme avaldatav 3. kvartali aruanne. Augustis teatas pank 350 mln dollarilisest laenukahjust, millest 260 mln oli seotud Venemaaga. Lisaks on pangal ligi miljard dollarit spekulatiivsetes riskihajutusfondides.DI-FT-ÄP

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:12
Otsi:

Ava täpsem otsing