Kaks tervislikku tundi 50 krooniga

23. oktoober 1998, 00:00

ASi EMEX peadirektor Toomas Keridon hindab Tallinna spordihalli mitmekesisust ja komplekssust. Hinna ja kvaliteedi suhe räägib ilmselgelt spordihuvilise kasuks.

Tallinna spordihalli välisuksest sisse astudes ootavad meid pisike riidehoid ja võrdlemisi lahke tädike. Lunastanud 50kroonise pääsme, võime 1,5 tunni jooksul kasutada kergejõustikuareeni, jõusaali ning sauna.

Pallimängust tuleb kahjuks loobuda, sest korvpalli- ja tenniseplatsid olevat broneeritud aasta lõpuni. Toomas Keridon teab rääkida, et need on igati korralikud -- omal käel proovitud.

Esimene mulje on positiivne, sest tervislikku õhtupoolikut pakuti oodatust odavamalt ning Keridon juhib tähelepanu ka headele parkimistingimustele.

Halli sisenedes avaneb meie ees täiesti tühi kergejõustikuareen. Saame instruktorilt riietusruumi ja sauna võtme. Juba 5 minuti pärast jookseme soojenduseks paar-kolm ringi. Avastame tagasirgel stardipakud ning seinal sensorid, mis mõõdavad huvilise sprinterivõimeid. Proovime, kas ajamõõtja ka töötab. Toomas Keridon läbib 50 m lendstardist 7,06 sekundiga. Tema teisel katsel saavutatud 6,34 sekundit jääb päeva parimaks.

Instruktor pole pealetükkiv, kuid on nõus abiks olema, kui tekib küsimusi. Vestlusest selgub, et proovida võib kuulitõuget, ka kõrgus- ja kaugushüpet, ent viimase puhul on instruktoril palve, et liiva hüppekastist laiali ei tassitaks.

Kuulitõukes alistame 10 m piiri, kuid tippsaavutused jäävad kättesaamatuks.

Kiikame ka jõusaali, mis pole kuigi suur. Nurgaseintes on peeglid, lae all telerid. Musklikasvatamismasinaid on ca 20, enamik neist mõeldud jalgadele. Kui pulssi, kilokalorite kulu ja läbitud kilomeetreid fikseerivad rattad välja arvata, siis üldmulje ei vaimusta. Kõik on puhas, lihtne ja ajab asja ära, kuid tundub, et nõudmiste latti pole kuigi kõrgele seatud. Nimelt mitme trena?ööri juures puutuvad masinate metallosad vastu käsi või jalgu, mis teeb nende kasutamise ebamugavaks.

Saunaski on pisipuudusi, pole istumislaudu ega seebikarbialuseid, kuid sisustus on puhas ja hoolitsetud, du?id suurepärases korras. Toomas Keridoni kriitiline silm ei märka paraku fööni. See oleks ilmade külmenedes hädavajalik. Jõuame siiski ühisele meelele, et 20 krooni saadud saunamõnude eest on pigem vähe kui palju.

Külalise hinnang 10 punkti süsteemis

 • kergejõustikuhall 9 punkti
 • palliplatsid 9 punkti
 • jõusaal 6 punkti
 • pesemistingimused 9 punkti
 • direktor
  Jüri Dorbek

  Tallinna spordihall
 • Peale kergejõustiklaste ning ka spordi- ja üldhariduskoolide õpilaste harjutavad meil tavalised linnakodanikud ehk tervisesportlased. Viimaste osakaal suureneb järjest.

  Algul paljud inimesed kartsid, et spordihall on ehitatud ainult tippsportlastele. Tegelikult saavad maja teenuseid kasutada kõik soovijad.

  Spordihalli teenustel on soodne hinna ja kvaliteedi suhe, sest linna eelarvest tulev raha võimaldab hoida külastushinnad madalal. Selle strateegilise plaani pani linnavalitsus paika juba siis, kui spordihall avati.

  Tervisesportlasele on parim külastusaeg pärast kella 19. Enne on jooksurajad ja hüppepaigad spordikoolide laste päralt ja vaba ruumi leidmisega võib probleeme tekkida. Õhtu on rahulikum.

  Üritame parandada olmetingimusi ja täiendada inventari. Lähiajal plaanime muretseda hüdromassaa?ipingi, kus saab lamada ka riietega. Sarnast vesisängi kasutab näiteks ka Saksamaa jalgpallikoondis.

  Instruktor on meil majas kogu aeg. Soovi korral saab treenerilt nõuandeid, kuid sellest peaks ette teatama.

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Äripäeva raadio 92.4

  Hetkel eetris

  Kava

   Vaata kogu kava
   Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
   06. December 2011, 19:34
   Otsi:

   Ava täpsem otsing