25. oktoober 1998 kell 22:00

Ühispanga aktsiat kergitavad spekulandid

Spekulandid mängivad Ühispanga võimaliku strateegilise investori tuleku peale, arvavad eksperdid.

Hansapanga maakler Romet Tepper ütles, et tema hinnangul olid reedel Ühispanga aktsiaid ostmas kohalikud ja ka Soome väikeinvestorid.

«Turul on olemas ka konkreetne müüja,» sõnas Tepper. Tema hinnangul saab aktsia palju üles liikuda juhul, kui on olemas ostja ja müüjat pole. «Seega pole väljavaade esmaspäevaks enam nii positiivne ning Ühispanga aktsia hind pigem langeb,» sõnas ta.

Tepperi hinnangul ei ole tõenäoline, et Ühispanga võimalik tulevane strateegiline partner Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) ostaks aktsiaid turult kokku.

Hüvitusfondi juhatuse liige Margus Uudam ütles, et temagi meelest on Ühispanga aktsia puhul tegemist spekulatiivsete ostjatega.

«Strateegiline investor ei ostaks aktsiaid turult kokku, sest suuri mahte ei saa niisama lihtsalt liigutada, ilma et see hinda kõigutaks,» lausus Uudam.

Ta ütles, et tema hinnangul olid reedesed ostjad ikkagi spekulatiivsed kohalikud väikeinvestorid. Polevat siiski välistatud ka välismaisete väikeinvestorite huvi.

Reedese börsipäeva lõpuks langesid kõik teised põhinimekirja aktsiad. Ühispanga kõrval oli ainus tõusja Tallinna külmhoone aktsia, mis kerkis natuke üle 3 protsendi.

Suurim põhinimekirja langeja oli Tallinna farmaatsiatehase aktsia, mis langes 60 protsenti 2 krooni tasemele. Farmaatsiatehase aktsia hinna viis alla vaid üks tehing.

Hetkel kuum