Arvuti lukku lihtsa turvakaardiga

28. oktoober 1998, 00:00

Vargad on juba jõudnud arusaamisele, et kõige väärtuslikum on arvutis info, mitte arvutikast, mille hind väheneb kiiresti. ITC Computersi andmeturvaseade lubab selle info kindlamini lukku panna kui tavalise salasõnaga. Isegi kõvaketast varastades ei saa sealt ilma protsessorikaardil oleva võtmeta midagi kätte.

Arvutisse kogutu on tihti kõige väärtuslikum osa kogu firmast, arvuti kaotus halvab kogu äritegevuse. Info müük käib juba praegu ja arvata võib, et konkurendid ostavad oma äri edendamiseks isuga teie firma saladusi. Arvutikaitsesüsteem tagab andmete privaatsuse eri tasanditel -- alates lihtsast arvuti lukustamisest protsessorikaardi abil kuni andmete ?ifreerimiseni kõvakettal.

Access Lock koosneb arvuti lisakaardist, kaardilugejast, kirjutajast, tarkvarast ning võtmest: protsessorikaardist, millele on salvestatud tähtis osa arvuti juhtimise infost, milleta arvuti ei käivitu ega toimi.

Andmeturvasüsteem ei jäta hätta, kui sekretäridel ja teistel töötajatel on kombeks jätta kliendid oma kabinetti ja sealt hetkeks välja asju ajama tormata. Kui võtta kaardilugejast kaart välja, seiskub kogu süsteem alates kuvaril nähtavast pildist kuni arvuti sügava hingeeluni. Kaarti välja tõmmates katkeb ka võrguühendused. Kaarti tagasi pannes jätkab arvuti ilma salasõnadeta pooleli jäänud tööd. Lisaseadme abiga saab ka reisil ja autos oma andmeid kaitsta. Sülearvuti versiooni võib paigutada uutesse ja vanematesse arvutitesse, ühendades võtme sülearvuti printeriporti.

Seade ja tarkvara lubavad hiljem kontrollida, kes ja millal on arvutit kasutanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing