Dun & Bradstreet säilitas Eesti krediidiriski hinde

28. oktoober 1998, 00:00

Eesti firmade krediidiriski hinnang jäi stabiilselt tasemele DB4c, mis on Ida- ja Kesk-Euroopas Sloveenia, T?ehhi, Ungari ja Poola järel viiendal kohal.

Ida-Euroopa parim krediidiriski hinnang on Sloveenia firmadel (DB3a), järgnevad T?ehhi, Ungari ja Poola DB3b-ga. Läti ja Leedu on Eestist astme võrra madalamal tasemel DB4d. Vene reiting on DB6d, mis viitab suurele kohustuste rikkumise ohule.

DB riskiindikaator annab hinnangu äritegevuse turvalisusele mingis riigis. Kõrgeim võimalik krediidiriski hinnang on DB1 ja madalaim DB7. DB4 reiting viitab piisavale suutlikkusele täita oma maksekohustusi.

DB märkis rahvusvahelises riskiülevaates ära mitmed Eesti majanduse kitsaskohad, kuid ei näe nendes ohtu pikemas perspektiivis.

DB hinnangul on praeguse Vene kriisi kõige otsesem mõju Eesti ekspordimahu kahanemine. Murettekitav on ka ekspordi tagasiminek lääne suunal, nt Soome ning Taani.

Ekspordimahu vähenemine paisutab Eesti jooksevkonto puudujäägi tänavu 11%ni SKTst mullu 10,5%ga võrreldes, prognoosis DB.BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing