Askeetlik ilusalong

29. oktoober 1998, 00:00

Hindan, et nii väikesele ruumile on leitud väga elegantne lahendus. Loodan, et kolmel kliendil kõrvuti juuksuritoolis kitsas ei ole, sest ruumi tundub vähe olevat.

Ülemise korruse värvivalik on askeetlik ja majale vastav. Allkorrusel on ka lõbusat kollast, mis mulle väga meeldib. Selline toon annab ruumidele hubasust juurde. Valgustuse paigutus on õige, aga ma ei tea, kas see on ka piisav. Valgustid ise on ilusad ja efektsed. Materjalid on väga otstarbekohased, nendega pole eputatud. Ometi on sisekujundaja saanud hakkama sellega, et tal on õnnestunud tellijale selgeks teha kallimate materjalide paremus.

9 punkti

Salong töötab väga ilusas majas. Meeldivalt on kujundatud ka salongi vitriinaken.

Sissekäik on aga väike. Kui kaks inimest vestibüülis seisavad, siis tekib tunne, et kui tuleb kolmas, siis keegi kukub juba edasi viivat treppi mööda alla.

Teisalt aga aitab ruumi väiksus leida kohe kontakti salongi töötajatega ning arvestades mõõtmeid, on siiski leitud salongile parim ruumiplaneering.

Värvilahenduses domineerisid must ja valge, ent kuna nimi viitab sinisele, siis oleks seda tooni kujunduses rohkem oodanud.

Põnevust lisanuks ruumile ka rohelised taimed.

9 punkti

Koht jätab väga sümpaatse mulje: puhas ja meeldivalt sisustatud. Kabinettide plaan on hästi läbi mõeldud ja on näha, et kujundaja on aru saanud tellija vajadustest. Mulle meeldib kõige enam kosmeetiku kabinet, kus kõik aparaadid on paigutatud nii, et neid on mugav kasutada nii kosmeetikul kui kliendil.

Värvivalik on küllaltki hea, aga sellise värvilahendusega ilusalonge on teisigi, nii et midagi uut ma ei leidnud.

Valgustus oli hästi läbi mõeldud, näiteks juuksurid, kes oma töö tõttu vajavad seda enam, olid paigutatud valgemasse kohta.

Massaa?iruumis võiks ka du?? olla.

8 punkti

Viimistlus on igati tasemel. Märkasin vaid üht puudust: nimelt on trepiastmed erineva kõrgusega, nii võib keegi komistada.

Sisekujunduse poolelt hakkab silma ruumi ülekuhjatus. Sellised viimistlusmaterjalid, nagu Sinises Salongis on kasutatud, eeldaksid suuremat ruumi. Praegu erineb salong tavajuuksurist vaid selle poolest, et kasutatud materjalid on kallimad.

Valgustid on moodsad ja midagi neile ette heita pole. Ainult ükskõik, kuhu sa ka valminud uushoonetest ei läheks, ikka on seintel samad valgustid. Ka pole klientidel ootamiseks kohta, eesruum on liiga kitsas.

8 punkt

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing