28. oktoober 1998 kell 22:00

Bürookombainid

Vaatamata universaalsusele ei asenda bürookombain keskmises ettevõttes faksi, paljundusmasinat, skannerit ja printerit. Kõik asjad ühte kesta panduna annavad küll mugava ja kaasaegse kontorimasina, kuid näiteks faksi vastu võttes kombain printerina ei tööta ja kui on vaja samal ajal ka paljundada, kuhjub masina taha juba tööde järjekord. Väikefirmasse, kus pole vaja kõiki nimetatud seadmeid korraga ja sagedasti kasutada, on kombain igati sobiv: hoiab ruumi kokku ja tuleb odavam, kui kõiki seadmeid eraldi ostes.

Universaalse kontorimasina üks olulisemaid kohti on mälu. Kuna aparaati kasutatakse mitmeks tööks, peab ta suutma järjekorda võetud töid meeles pidada, et õigel ajal faks, paberdokument või paljundatav materjal välja trükkida. Minimaalselt peaks kombaini mälumahust piisama paarikümne lehekülje salvestamiseks.

Bürookombaine on nii tindiprits- kui lasertehnoloogiaga. Kombaini mustvalge printimise resolutsioon on tavaliselt 300 punkti tolli kohta. Värvitrükiks läheb vaja juba kallimat seadet. Värviprinteriga kombain on värvilaserprinteriga kombainist odavam ja tindipritstehnoloogia on ka piisavalt hea kvaliteediga tavalise kontoritöö jaoks.

Kombain on keeruline kontoriseade ja selle parandamiseks on mõttekas pöörduda volitatud hooldusfirma poole. Enne ostu on kasulik uurida hooldustööde hindu.

Hetkel kuum