Hansapank loodab hindule

29. oktoober 1998, 00:00

Gupta ise ega tema ülemused konkreetsest palganumbrist rääkida ei taha.

Hansapanga personaalpanganduse direktor Margus ?uravljov kinnitab, et makstakse normaalselt, lähtudes sellest, et Gupta peab hea seisma panga klientide vara säilitamise ja kasvatamise eest. Personaalpanganduse klientidele antavad investeerimissoovitused peavad saama Gupta heakskiidu.

Panganduses mängivad suurt rolli tutvused ja isiklikud suhted. Guptal oli Merita Pangas töötamise ajast kaasa võtta usaldusväärsete suurpankade ja investeerimisfirmade analüütikute võrk.

Hansapanga parimad kliendid saavad oma raha paigutada Ameerika investeerimisfirma Morgan Stanley Dean Witter ja Flemmingsi fondi vahendusel.

Enne Hansapanka tulekut töötas Gupta ligi 10 aastat Merita Pangas ja tegeles fondijuhtimisega. Kuni tolle ajani ei olnud ta väärtpaberitega töötanud. «Meritas küsiti, kas ma tean midagi võlakirjadest, aktsiatest, optsioonidest, ja ma vastasin ausalt, et väga ei tea, aga võin proovida.»

Väärtpaberiturg on atraktiivne, leiab Gupta. «Börs on majandus ja äri, aga sellest ei piisa -- õnne on tarvis. «

Panganduses Guptale meeldib. Yale'i ülikoolis majandust ja psühholoogiat õppinud mees andis sellele käe ühel aastatetagusel suvepraktikal.

«Olin õppinud kolm aastat organisatsioonikäitumist, kirjutanud diplomitööd ja raamatukogus istumine oli mind surmani ära tüüdanud. New Yorgi pangas tundsin, et see on asi, mis mulle meeldib,» meenutab Gupta.

Skandinaaviasse otsustas ta tulla selleks, et olla lähemal perele. Ta vennal ja õel on Soomes, Rootsis ning Saksamaal rõivatootmisfirmad.

Isale kuuluvasse kaablitootmisega tegelevasse firmasse Gupta minna ei taha, liiga igav.

Eestisse tuleku läbirääkimised said alguse eelmise aasta börsibuumi ajal, mil siinne arenev turg oli pankurile ahvatlev väljakutse.

Eestisse jõudmise ajaks oli olukord küll muutunud ja turud alla tulnud, kuid Gupta ei pea seda õnnetuseks. «Ilma praeguste probleemideta poleks ma siinsest turust nii palju õppinud,» on ta veendunud.

Eesti Guptale meeldib. Siin on huvitav, lisaks ilus loodus ja arhitektuur, inimesed on lahked, haritud ja motiveeritud. Ainult kliima ei meeldi. Ja pimedus. Novembri pimedate ja pikkade ööde eest põgeneb ta kolmeks nädalaks Indiasse energiat koguma.

Börsil raha tegema õpid alles siis, kui oled õppinud, kuidas seda kaotada, lausub ülikoolipäevil oma õppelaenu börsile jätnud Hansapanga peastrateeg, eksootilisest Indiast pärit Pradeep Gupta.

Pradeep Gupta

Sündinud 01.06.1957 Agras, Indias
Kõrgkoolid:

 • Birla teadus- ja tehnoloogiainstituut
 • Yale'i ülikool, MBA, erialaks organisatsiooni käitumine ja strateegiline planeerimine
  Töökohad:
 • Tööstus- ja kaubanduspangas Buffalo NY, sisemine konsultant, tootejuht
 • MeritaNordbankenis Helsingis
 • viimased kaks aastat Merita Pro Global Equity Fundi fondijuht
  Vallaline
 • Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  28. November 2011, 19:14

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris Hetkel eetris

  Äripäeva raadio viimased saated

  Kõiki viimased raadio saated
  Otsi:

  Ava täpsem otsing