Läti, Leedu ja Vene börs

29. oktoober 1998, 00:00

Läti. Riia ja Tallinna börs on ühtemoodi hädises olukorras. RICI indeks langes taas, liikudes ohtlikult 150 punkti suunas. Olukorra paranemise lootused vähenevad päev-päevalt. III kvartali tulemused on ajanud hirmu nahka paljudele ja suurendanud müügisurvet. Unibanka oli taas aktiivseim, hind kukkus vaid 1 santiimi võrra 0,83 lati tasemele. Paar üksikut tehingut viis ka Ventspils Nafta aktsiad langusele. Hind taandus 3 santiimi. Hinnad on jätkuvalt ülitundlikud, järsud muutused esinevad ka edaspidi.

Leedu. Erinevalt oma põhjanaabritest tugevneb ostusurve Vilniuse börsil iga päev. Hermis Bankas jätkas tõusu ja kerkis 2,94 litti. Tugevat huvi näidati üles Roki?kise juustuvabriku vastu, hind liikus aktiivse kauplemise tagajärjel 17,26 liti tasemele. Maaklerite arvates on Roki?kis taas oma aktsiaid ostma hakanud. Kas väiksemad investorid suudavad hindu samal tasemel hoida, on kahtlane, sest liigutakse suuremate tegijate sabas. Järsud hinnamuutused on tõenäolised.

Venemaa. Börs jätkab langust ning kauplemine oli taas väga tagasihoidlik. Suurima kaotuse osaliseks sai Rostelekom, libisedes 18% 0,55 USD tasemele. Surgutneftegaz jätkas kolmapäeval negatiivses suunas liikumist, taandudes 12,31%. Langusele läksid Lukoil ja ÜES. Lukoiliga kaubeldi enim, hind nõrgenes 8,7%. ÜES (käibelt teisel kohal) vajus -6,78% 0,028 USD tasemele. Madal käive ja investorite närvilisus mõjutavad turgu lähipäevil negatiivselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing