Pankrotiavaldus Favora tanklaketile

30. oktoober 1998, 00:00

Kevatrucki vastu esitas 6,5 miljoni kroonise nõude ühe Tallinna korteri aadressil registreeritud OÜ Killinke.

Seniajani on saladus, kelle huvides Killinke esindaja Sulev Pihlik kohtule pankrotiavalduse esitas. Nii Favora juht Aivo Pärn, Favora suurim võlausaldaja Ühispank, Favorale kütust müünud firmad kui ajutine pankrotihaldur Aivar Leismann kinnitasid, et pole sellest firmast ega isikust varem kuulnud.

«Teoreetiliselt on meie käibe juures võimalik selline nõue kuuga tekitada,» kommenteeris Aivo Pärn. Kütuse jaemüügiga tegeleva firma 11 miljoni kroonise kuukäibe juures on jooksev võlg pidevalt selles suurusjärgus, selgitas ta. «Aga pankrotiavaldus ei tähenda veel pankrotti,» täiendas Pärn.

Pärn kinnitas, et pankrotiavalduse taga ei ole Favora ega tema omanikud, päästmaks tanklaketti ja Favora nime kandvaid firmasid rohkem kui 100 miljoni kroonisest võlakoormast. Pigem võib siin taga näha konkurente, kes rikuvad tänase peomeeleolu, lisas ta. Favora avab täna ametlikult Tartu kesklinnas tankla, mis on kolmas sel nädalal avatud Favora bensiinijaam.

Maine parandamisega põhjendas Pärn ka Favora Tanklate nime asendamist Kevatruckiga. «Eks siin oli oodata, et konkurendid hakkavad nalja tegema,» kommenteeris ta.

Ühispank on püüdnud mitu kuud leida ostjat Favora Tanklatele, kuid tulutult. Ühispanga riskikapitali osakonna juhataja Guido Grit?enko ütles, et tanklaid pakuti müüa kümnele Eestis tegutsevale kütusefirmale.

Favora Tanklad on Ühispangale võlgu 30 miljonit krooni. Teist samapalju on Ühispangale võlgu teised Favora nime kandvad ettevõtted. Suuremad Favora võlausaldajad on veel Neste Eesti AS, RE Eesti Kütus, AS N-Terminaal.

Septembri lõpus peetud üldkoosolekul vahetas AS Favora nimelised aktsiad esitajaaktsiate vastu. Seda on põhjendatud sooviga mitte näidata firma tegelikke omanikke.

«Selle aktsiavahetuse otsustas Tõnu Põder, kes on alates juunist Favora omanik,» ütles Pärn.

ASi Kevatruck ajutine pankrotihaldur Aivar Leismann ütles, et firma olukorras selguse saamiseks on ta kaasanud audiitori. Tuleval neljapäeval esitab ajutine haldur aruande Kevatrucki varadest ja võlgadest.

Kohus arutab pankrotiasja 9. novembril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing