Väliseksperdid kiitsid Eesti toodangut

30. oktoober 1998, 00:00

20 Eesti rõivatööstusettevõtet külastanud BC Berlin konsultant Jürgen Pack lausus, et ettevõtete toodang on heal tasemel. Peamiste eksporditurgudena Eesti toodangule näeb ta suure ostujõuga Rootsi ja T?ehhi turgu. Pack märkis, et toodangu ekspordivõime parandamiseks tuleks suurendada originaaldisainiga toodete mahtu.

Lääne turgudel on Packi sõnul suund vaba aja riietusele, sest seda kasutatakse üha enam ka kontorites. Suurema potentsiaaliga on naiste- ja lasterõivad.

Puidutööstusettevõtteid külastanud Saksa konsultatsioonifirma Gesellschaft für Forschung und Entwichlungsprojektierung GmbH konsultant Christoph Riechert lausus, et Eesti puidutööstuse toodangu eksporti on võimalik laiendada Saksamaale ja Inglismaale. Puidutööstusettevõtete tootmisvõimsusi oleks ekspordi arendamiseks vaja suurendada, kuid alakapitaliseeritus piirab võimalusi. Riechert märkis, et efekti annaks tootmisprotsessi ümberkorraldamine ehk tootmismasinate õigesse järjekorda seadmine, mis vähendaks ajakadu ega nõuaks suuri investeeringuid.

Ekspordi arendamise üheks takistuseks võib Eesti ettevõtjatele kujuneda halb keeleoskus. Külastatud ettevõtetest nimetati keeleprobleemi vaid rõivatööstuses.

Programmi järgmise etapina tehakse sihtturgudel turuuuringud, leidmaks konkreetseid koostööpartnereid. Kaasatud rahvusvahelised konsultandid esitavad detsembrikuu keskel vastavate sektorite arenguplaanid ning ettevõtted viiakse omavahel kokku järgmisel aastal.

Ekspordi arendamise programm on seotud toiduainete, rõiva-, puidu- ja elektroonikatööstusega, millel nähakse suuremat potentsiaali. 23 miljoni kroonise mahuga programmi finantseeritakse ELi Phare programmi raames.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing