1. november 1998 kell 22:00

Tallinna eelarveprojekt on valmis

Tallinna linnapea Ivi Eenmaa ütles reedel, et valmiv linnaeelarve pöörab suurimat tähelepanu teede ehitusele, haridusasutuste edendamisele ja elamumajandusele.

Teede ehituse ja kapitaalremondi üldsummaks on eelarves planeeritud 200 miljonit krooni, suurim objekt on kesklinnast transiitvedude välja viimiseks Põhjaväila ehituse alustamine.

Eenmaa lisas, et niipea kui volikogu eelarve vastu võtab, alustatakse Põhjaväila ehitamist.

Tallinna linnavalitsuse rahandusameti juhataja Heino Tonsiver ütles, et investeeringute maht kasvab võrreldes eelmise aastaga 34 protsenti.

Põhjaväila väljaehitamiseks on Tonsiveri sõnul planeeritud 50 miljonit krooni ning Smuuli tee pikenduseks 10 miljonit krooni. Esialgu alustatakse ehitust linna rahaga, kuid hiljem loodetakse riigi toetusele.

Haridusasutustesse investeerib linn järgmisel aastal Tonsiveri sõnul 105 miljonit krooni ning peamisteks objektideks on täiskasvanute gümnaasium ja Reaalkool.

Tonisver ütles, et esialgu arvestati eelarve kava koostamisel järgmisel aastal võetava laenu suuruseks 200 miljonit krooni, kuid investeerimisvajaduste katteks plaanitud laenusumma kasvas viimasel hetkel veel 60 miljoni krooni võrra.ÄP

Hetkel kuum