2. november 1998 kell 22:00

Valitsus kärbib eelarvet

Valitsuse pressiesindaja Daniel Vaariku sõnul peab valitsus enne otsuse langetamist konsulteerima majandusekspertidega ja leidma ka kompromissi opositsiooniga.

Opositsiooni eestvedamisel arvas riigikogu eelmisel kolmapäeval riigieelarve projekti menetlusest välja, pidades seda ülepaisutatuks.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige isamaaliitlane Toivo Jürgenson kinnitas, et majanduskasvu prognoosi vähendamine muudab kindlasti opositsiooni suhtumist eelarveprojekti.

«Nüüd ootaks valitsuselt juba konkreetseid ettepanekuid järgmisel esmaspäeval toimuvale rahanduskomisjoni istungile, sest oleks ju kummaline, kui esitaksime esimeseks lugemiseks täpselt selle sama eelnõu, mis menetlusest välja arvati,» ütles Jürgenson.

Jürgenson lisas, et nüüd pole ka võimatu, et riigieelarve veel sel aastal vastuvõtmiseni jõuab. «Pole ju riigieelarvest mõtet teha asja, millega vägikaigast vedada,» nentis ta.

Vaariku kinnitusel ei puudutanud ükski minister eile ajakirjanduses avaldatud väiteid, justkui kavatseks valitsus siduda eelarve vastuvõtmise enda usaldamisega.

Kui eelarve peaks tõesti taas tagasi lükatama, on valitsuse jätkamine küll äärmiselt kahtlane, aga asjade selline käik on ebatõenäoline, ütles Vaarik.

Tallinna linn lähtus oma järgmise aasta eelarve koostamisel 2--3 protsendi suurusest majanduskasvust.

Hetkel kuum