Rand & Tuulberg otsib tööd välismaal

05. november 1998, 00:00

Aasta lõpuks saab Moskvas Krõlatskoje linnaosas katuse alla 25 000m² põrandapinnaga 26korruseline elumaja, mille montaa?i tegid ASi Rand & Tuulberg Grupp tütarfirmad. Sama grupi ehitajail on Moskvas pooleli veel üks suur korterelamu ja lõpetamisel 4000m² elamispinnaga luksusmajade kompleks.

Enam kui 400 inimesele tööd andev grupp on peale Moskva ehitanud Ukrainas piimatööstuskompleksi, Riias on pooleli 600 ja 400 kohaga parkimismajad, alltöövõttu tegema on jõutud ka Norrasse.

Tänavu kujuneb Rand & Tuulberg Grupi ehitusfirmade kogukäive ligi 400 miljoni krooni suuruseks.

Rand & Tuulberg Grupi nõukogu esimees Aivar Tuulberg näeb firma arengut peamiselt väljaspool Eestit tegutsemises. Siinsetel ehituskonkurssidel teevad ehitusfirmad tihti alla omahinna ulatuvaid pakkumisi, mis suretab ehitusettevõtted välja, ütles Tuulberg.

«Eesti ehitusturg on suhteliselt väike ja ebastabiilne ning ainult sellele lootma jäädes takerduks firma areng,» lisas ASi Rand & Tuulberg Grupp juhataja Raivo Rand. Tema sõnul on Eesti panganduse madalseis juba mõjunud ka ehitusfirmade käibele, sest tellija pole suutnud mitmeid objekte raha puuduse tõttu valmis ehitada.

Ka Venemaa finantskriis on Eesti ettevõtteid valusalt puudutanud. Osad idaturul tegutsevad ehitusfirmad on ajutiselt Venemaal ehitamise peatanud, oodates selgust ja stabiilsemaid aegu.

«Oleme äraootaval seisukohal ja töötame praegu mujal,» ütles seitse aastat Venemaal ehitanud ja sealsest tööst elatunud ASi Regel omanik Madis Mutso.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing