Tallinn otsustusvõimetu Radissoni maa küsimuses

05. november 1998, 00:00

Tegemist on erandliku juhtumiga, seni on kohus määranud linnavalitsusele rahatrahvi vaid paaril korral, tunnistas linnavalitsuse õigusnõunik Kalle Liiv. Liiv lisas, et omandireformiametile tehti ülesandeks küsimus kiiremas korras lahendada.

Omandireformiameti spetsialist Andrei ?apura ütles, et maatükki ei saa tagastada ning omanikule saadetakse vastus veel selle kuu jooksul.

Otsuse mitte tegemist põhjendas ?apura probleemidega vaidlusalusel krundil.

Rime kinnisvarabüroo tegevdirektori Aivar Aigro sõnul asub vaidlusalune 1083ruutmeetrine krunt üliheas kohas ning maatüki väärtus on ligikaudu 12 miljonit krooni.

Astlanda krundina tuntud maatükile, mille ühes servas asub Hoiupanga peahoone, soovib SRV Kinnisvara ehitada 700 miljonit krooni maksva lukshotelli SAS Radisson. Ehitusega on kavas alustada veel selle aasta lõpus.

Omaniku esindaja, kinnisvarabüroo Simus juhatuse esimehe Raivo Tasso sõnul kavatseb maatüki õigusjärgne omanik Felicia Kivilo kohtu kaudu kindlasti oma maa tagasi nõuda.

SRV Kinnisvara ASi juhatuse esimehe Alvar Ildi sõnul on kogu Astlanda krunt SRV Kinnisvara oma. Kui linn on eksinud, on see linna probleem, lausus Ild. «Riik müüs vara meile ja maatükk on kinnistusametisse kantud,» lisas ta.

Ild lausus, et ta ei kujuta ette summa suurust, mille linn neile valurahaks maksma peab, kui kohus otsustab, et maatükk ei kuulu neile.

1991. aasta mais andis Tallinna linnavalitsus ASile Astlanda ärikeskuse ehitamiseks 0,75 hektarit maad. Kaks aastat hiljem volitas valitsus Tallinna linnavalitsuse taotlusel riigi maa-ametit sõlmima Astlandaga maa rendilepingu 60 aastaks. Lepingu sõlmimisel võeti maatüki koosseisu ka Felicia Kivilole kuuluv 1000m² krunt. Pärast Astlanda pankrotti võttis rendiõiguse üle SRV Kinnisvara, eelmisel aastal erastas SRV Kinnisvara maa eelisjärjekorras.

Raivo Tasso sõnul tunnistas linnavalitsus Kivilo neli aastat tagasi õigustatud subjektiks, kuid maad ei tagastatud. Linnavalitsus valetas sihilikult Kivilole ega teavitanud omanikku uuest ebaseaduslikust võõrandamisest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing