4. november 1998 kell 22:00

Ühispank hoiab turgu pinges

Ühispanga aktsia kauplemisaktiivsuse raugemine tõi börsisüsteemi käivet eile üleeilsega võrreldes 5,3 mln krooni võrra ehk 41% alla, 7,65 miljoni krooni tasemele. Äärmiselt loius kauplemises jäi stabiilseks ka ÄP indeks, kukkudes päevaga 0,43 protsendi võrra, 277,13 punktile.

Viimastel päevadel börsi aktiivsust üleval hoidnud Ühispanga aktsia kauplemist mõjutas eile panga nõukogu oodatud koosoleku edasilükkumine. Kinnitamata andmetel eile toimuma pidanud koosolek võib panga pressiesindaja sõnul toimuda täna, kuid päris kindel selles tema sõnul olla ei saa.

Selgusetus võimaliku strateegilise investori küsimustes sundis osa viimastel päevadel investori leidmisele panuse teinud aktsionäre oma aktsiatest loobuma ja see viis Ühispanga aktsia 5,6% langusele.

Üllatava hinnahüppe tegi eile ASA Kindlustuse aktsia, kerkides 240 490kroonise kauplemismahu juures 61,8%, 5,5 krooni tasemele. Ühtegi hinnatõusu seletavat uudist eile ei avaldatud. Varasemast ajast on teada, et AB Kindlustuse grupp, kuhu ka ASA kuulub, otsib endale investorit nii kohalike kui piiritaguste investeerijate hulgast. Ilmselt põhjustas ASA aktsia hüppelise tõusu ühe investori tegevus. See, et suhteliselt tagasihoidlik kauplemismaht hinda sedavõrd palju kergitas, tuleneb ASA Kindlustuse aktsia praegusest äärmuslikust ebalikviidsusest.

Järjest uusi nüansse lisandub raskustesse sattunud Hüvitusfondi probleemide tagamaade kohta. Hüvitusfondi juhtide tegevus ja nõukogu tegevusetus on viinud Hüvitusfondi praeguseks hetkeks teadaolevalt rohkem kui 200 miljoni kroonise kahjumini. Number on viimaste nädalatega kasvanud väga kiiresti ja ilmselt kasvab veelgi.

Hüvitusfondi suurest kahjumist tulenevalt on selge, et lähiajal (ja kas üldse enam) ühtegi uut emissiooni ei korraldata, mis tähendab, et arvestatavale osale praegu veel käibel olevast 4,28 miljardist EVPst ei pruugi kasutusvõimalust tekkida. See peaks aga üsna otsest mõju avaldama EVP hinnale.

Hetkel kuum