Meiereide investeering jäi seisma
Piimatööstus ei raja Ukrainasse tehast

06. november 1998, 00:00

Ühinenud Meiereide juhatuse esimees Aivar Pärgmäe ütles, et investeeringut Ukrainas ei arendata, sest piimanduskontsernil puudub selleks raha. «Planeerisime Ukraina investeeringu katta aasta alguses tulevase kasumi arvel,» lausus Pärgmäe.

Pärgmäe sõnul otsib Ühinenud Meiereid praegu finantsinvestorit, kes aitaks jätkata kavandatud investeeringuid. Ta rääkis, et ettevõte on pidanud läbirääkimisi raha saamiseks Euroopa rekonstruktsiooni ja arengupangast, samuti mitmete investeerimisfondidega Hollandist ja Eestist. Kokkuleppeid pole tänaseks sõlmitud.

«Kui investorid saavad teada, et kavatseme maksta saadud raha võlgade katteks tootjatele, jääb plaan katki,» teatas Pärgmäe BNSile.

Pärgmäe kinnitas BNSile, et lähiajal pole kavas ettevõttesse kaasata uut finantsinvestorit. Samal ajal laiendab Ühinenud Meiereid aktsiakapitali tütarettevõtete väikeaktsionäridele suunatud emissiooni teel.

Piimakombinaadi ehituse jätkamiseks Zaporo?jes vajab Ühinenud Meiereid vähemalt 30 miljonit krooni, rääkis Pärgmäe. Sama palju maksis juunis avatud Ühinenud Meiereide külmhoone Zaporo?jes.

Ühinenud Meiereid alustas oma piimatööstuse rajamist Ukrainasse selle aasta kevad-talvel vanasse tootmishoonesse. Ettevõte kavandas piimakombinaadi käibeks Ukrainas umbes 100 miljonit krooni aastas. Rajatav piimatööstus pidi hakkama tootma võid ja hapendatud piimatooteid. Valminud külmhoone kaudu müüakse Ukrainasse Ühinenud Meiereide toodangut ja külmhoone pakub laoteenuseid kohalikele firmadele.

Ühinenud Meiereide üheksa kuu käive oli 1,04 miljardit krooni ja kahjum 25 miljonit krooni. Aasta esimese kolme kuuga oli Ühinenud Meiereid 5 miljoni kroonises kasumis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing