Läti süüdistab Soomet

09. november 1998, 00:00

Lembergsi sõnade kohaselt on Soome algatatud ELi põhjamõõtme eesmärk kaubavoogusid endale haarata.

HS kirjutas, et Riia kõrged ametnikud süüdistavad Soomet Lätile «noa selgalöömises», mistõttu Lätit ei kutsutud Euroopa Liidu laienemiskõnelustele.

Lembergsil on Läti majandusringkondades suur mõjuvõim ja see kasvab ilmselt veelgi, kui senine transpordiminister Vilis Kristopan? saab peaministriks.

Soome püüab ELi põhjamõõtme projekti tänavu nii palju edasi ajada, et sellest kujuneks ELi praktiline poliitika, kui Soome tuleva aasta teisel poolel saab ELi eesistujamaaks, ütles Soome peaminister Paavo Lipponen.

Peaminister sõidab täna õhtul Moskvasse, kus ta kohtub peaminister Jevgeni Primakovi ja parlamendi mõlema koja spiikeritega. Arutusele tuleb Soome-Venemaa ning ELi-Venemaa koostöö ja ühisprojekt Läänemere piirkonnas.

Lipponeni sõnul on praegu lähtuvalt ELi ja Venemaa koostööleppest loomisel uus poliitika, mille eesmärk on arendada poolte võrdõiguslikku partnerlust.

ELi põhjamõõde hõlmab muu hulgas koostööd energeetika ja transpordi alal. Lipponen tõdes visiidi eel, et Soome ei püüa põhjamõõtme abil saada endale eeliseid Baltimaade sadamate arvel.BNS-KL-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing