8. november 1998 kell 22:00

Viljandis on hinnad senisel tasemel

Kinnisvaratehingute arv on Viljandis vähenenud. Hinnad aga pole langenud, vaid on mõnel juhul isegi tõusnud.

Tehingute arvu vähenemises enne talve pole iseenesest midagi üllatavat, kinnisvarafirma Laine juhi Laine Vindi sõnul oli samasugune olukord ka eelmisel aastal.

Kui aga tehinguid praegu tehakse, siis küllaltki kõrgel hinnatasemel. Nii leidis möödunud nädalal 70 000 krooni eest ostja ühetoaline korter Männimäel. Viljandi tingimustes on tegemist väga kõrge hinnaga.

Eramute osas on Viljandis pakkumine väiksem kui nõudlus. 150 000--300 000kroonise maja ostasoovijaid on vaatamata karmidele laenutingimustele palju rohkem kui neid, kes selliseid maju müüja kavatseksid.

Sageli müüvad maja saamiseks oma korteri nii vanemad kui ka lapsed ning hakkavad siis ostetud majas üheskoos elama.

Maja müümine on tihti pealesunnitud -- kas on elanikud hädas pangalaenuga või on vanematel inimestel raskusi maja eest hoolitsemisega. Vanainimesed lahendavad probleemi mõnikord nii, et ostavad maja müügist saadud raha eest mitu korterit. Ühes asutakse ise elama, ülejäänud aga üüritakse välja.

Rendihinnad on Viljandi kesklinnas jõudnud soliidse tasemeni -- renoveeritud pinna eest makstakse isegi üle 150 kr/m².

Hoolimata suhtelisest vaikelust pole kinnisvarafirmade arv Viljandis vähenenud, vastupidi, septembrikuuga on kolm kinnisvarafirmat juurde tulnud.

Hetkel kuum