Apananski on valmis oma osalust kärpima

12. november 1998, 00:00

AB Kindlustuse Gruppi välisinvestori kaasamisel pole oluline aktsiakapitali laiendamine, sest ettevõte on ülekapitaliseeritud, teatas eile Leonid Apananski.

Apananski kinnitusel ei ole ei AB Kindlustuse Grupil ega tema tütarettevõtetel praegu täiendavat raha eluliselt vaja. «Kõik kindlustusseltsid on tänu Eesti seadustele ülekapitaliseeritud, mistõttu kapitali suurendamine ei too mitte midagi,» lausus ta.

Eesti Kindlustuse finantsanalüütik Rait Pallo ütles, et kindlustusseltside puhul võib ülekapitaliseeritusest rääkida vaid aktsiakapitali alampiire silmas pidades. Seltside kahjumeid silmas pidades nad küll ülekapitaliseeritud pole, lausus Pallo.

Apananski ütlusel pole praegu siiski veel kindel, kas investor kaasatakse aktsiakapitali laiendamise teel või toimub lihtne aktsiate müük.

AB Kindlustuse Grupp pakub investoritele kahte võimalust -- kas omandada finantsinvesteeringu eesmärgil 34% aktsiapakist või 51% eesmärgiga saada kontroll ettevõtte üle. Apananski sõnul on potentsiaalsed investorid rahvusvahelised finantsgrupid, kellest ühte juhib pank ja teist juhib börsil noteeritud finantsinstitutsioon. Investor avalikustatakse järgmisel teisipäeval börsile.

AB Kindlustuse Grupi finantsosakonna juhataja Nade?da Tarmak rääkis, et seltside kindlustustegevuse kahjumid on suured ning ka investeeringute tulu saamiseks on risk Eestis väga suur. «Seega on aktsiakapitali laiendamine üks riski hajutamise meetod,» lausus ta.

AB Kindlustuse Gruppi kuuluvad ASA Kindlustus, AB Elukindlustus, QEX Kahjukäsitlus, AS Kindlustusvara.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing