Kaubikumüük jätkab kiratsemist

13. november 1998, 00:00

Oktoobrikuine kaubikumüük nõksatas sarnaselt sõiduautode müügile (vt eelmise reede ÄP) allapoole. Seekordne tulemus ei jäänud alla vaid jaanuarikuisele madalaimale tasemele (siis müüdi 126, nüüd 143 autot).

Üle 4m³ kaubaruumiga kaubikute müügil oli oktoober tagant kolmas, oktoobrikuisest väikekaubikute müügist on kehvem tulemus saavutatud vaid unisevõitu jaanuaris.

Kaubikumüügi tippaeg oli märtsis-mais, mil kuus müüdi 230--250 autot. 10 kuuga on autokaupmehed müünud 1852 erineva kandevõime ja otstarbega väikeveokit.

Kuuenda automargina jõudis üle 100 auto piiri Citro?n. Esimesed neli (VW, Mercedes-Benz, Ford, Peugeot) on aga juba kaugel teistest ees, hakates lähenema 300 auto piirini.

«Tänavu kergitavad kaubikumüügi tulemusi tõesti vaid suurostud,» kommenteerib Enno Poldre Fordi Keskusest. «Kevadel Eesti Telefoni Fiesta Courierid, nüüd hakkavad kohale jõudma politsei Transitid,» lubab ta lähiajal kaubikutabelis Fordi positsioone parandada.

Fordi suhteliselt tagasihoidlikke tulemusi põhjendab Poldre ka ebasoodsate liisingutingimustega. «Mercedesel oli liisinguprotsent parem ja see otsustab,» konstateerib Poldre. «Eesti inimene ostab praegu siiski hinda, mitte autot,» näeb ta suuri eeliseid neil, kel võimalus tehasepoolseks toeks soodsama liisinguprotsendi näol.

Väikekaubikute müük läheb Poldre kinnitusel täie hooga käima siis, kui Fiesta Courier järgmise aasta I poolel kohal on (üks partii neid autosid sõidab küll ringi, aga need on pärit kevadisest eritellimusest). Enne 2000. aastat ei kao tootmisest ka Escort Express, seega tekib Fordil korraga mudelivalikusse kaks väikekaubikut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing