Pealinnas uus üüri piirmäär

13. november 1998, 00:00

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Rein Voog ütles, et seni kehtestas üüri piirmäärad kohalik linnaosavalitsus, ent alates juulist anti kehtestamise õigus volikogu pädevusse. Voog lisas, et 8 kr/m² pole lõppsumma ning üürniku nõusolekul võib kokku leppida ka suurema üürisumma osas.

Tallinna volikogu avalike suhete nõunik Jakko Väli ütles, et üüri piirmäära kehtestamisel säilib endiselt linnaosadevaheline eristatus ning linnaosavalitsused võivad ise otsustada, kas nad kehtestavad piirmääraks 5 või 8 kr/m².

Linnavarakomisjoni liikme Helle Kalda sõnul peab eristatus säilima. Remontimata ja ahiküttega majas elav üürnik, kelle WC asub tänaval, pole võrdses seisus remonditud pinnal elava üürnikuga, ütles Kalda. Ta lisas, et räägitud on ka piirmäärade kaotamisest, kuid seda ei saa pooldada.

Mullu rahuldati Kalda sõnul 1700 korterist väljatõstmise hagi. Kui piirmäär vabaks lasta, kasvab arv poole võrra.

Tallinnas Koidu tänaval elav Richard Pärnsalu sai majaomanikuks 1993. a. Peremehe sõnul maksid üürnikud talle algul 4 kr/m², ent nüüd on üürisumma kuus 8 kr/m². Pärnsalu sõnul ei saa ta üürnikelt rohkem nõudagi, nood ei nõustu üürisumma tõstmise ja uue üürilepingu tegemisega. Olukorra parandamiseks tuleb kaaluda astmelise piirmäära kehtestamist, sest laekuva üüri eest pole maja korras hoida võimalik, leidis Pärnsalu.

Väli sõnul peab omanikele appi tulema riik, kes tagaks neile odava krediidi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing