Inspektsioon kahtleb ASA rahapaigutustes

ÄP 17. november 1998, 00:00

Inspektsioonil puudub võimalus kontrollida hoiuste tegelikku olemasolu. Inspektsiooni direktori asetäitja Kaido Tropp rääkis, et klientide huve kahjustab eriti asjaolu, et ASA püüab ebausaldusväärsetes pankades oleva rahaga katta ligi 35% kindlustustehnilisest reservist. Aktsiakapitali võivad omanikud Tropi sõnul hoida ka Bahama saartel, kuid mitte raha, mis katab tehnilisi eraldisi.

«Sealt ei tule raha juurde, kuigi praeguses seisus oleks seda likviidsuse parandamiseks vaja,» lausus Tropp,

Alates 1996. aastast on ASA Kindlustuse enamik deposiite avatud neljas Iisraeli pangas. ASA Kindlustuse ja AB Elukindlustuse peale kokku ulatub summa 54 mln kroonini.

Uues kindlustusseaduse projektis on nõue, et tehnilise reservi katteks võivad tähtajalised hoiused peale Eesti olla arenenud OECD riikide A-tsooni pankades. Kuna Iisrael on sellest ringist väljas, peaks selts Tropi sõnul hakkama investeeringuid ümber tegema.

AB Kindlustuse Grupi investeeringute divisjoni juht Nade?da Tarmak ütles, et poolte Iisraeli deposiitide tähtaeg lõpeb selle aasta lõpus ja võimalik, et seda kasutatakse siis firma likviidsuse parandamiseks. Tarmaku sõnul on Iisraeli pankade valiku tähtsaim põhjus firma suuromaniku Leonid Apananski rahvuse kõrval 6% intress.

Deposiitidel oleva raha kasutamise võimalus Nade?da Tarmaku sõnul paika ei pea. «Ma tean, et deposiidid on seal ja toovad meile raha sisse, mul on nende kohta ka audiitori tõend,» lausus ta. «Aasta lõpus otsustatakse edasi, mis selle rahaga teha.»

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing