Linnahall on tuleohtlik

Kristina Traks 17. november 1998, 00:00

Eelmisel nädalal pealinna lõbustuspaiku kontrollides avastas tuletõrje- ja päästeamet, et enamik neist ei täida tuleohutusnõudeid. Eesti suurimas kontserdikohas, Tallinna linnahallis, inspektorid ei käinud, kuigi samuti sealsete nõukogudeaegsete tuleohutussüsteemidega pole nad rahul.

Tallinna tuletõrje- ja päästeameti peainspektor Vassil Hart?uk ütleb, et linnahall on vana objekt ja normaalselt korras ta pole. «Miinimumnõudeid nad täidavad, kuid ei midagi rõõmustavat,» lisab ta. Viimati käis Hart?uk linnahalli tuleohutust kontrollimas suvel.

Põhjus, miks linnahallis külastajate ohutust endiselt veneaegsed süsteemid valvavad, on rahapuudus. Linnahalli omanik on Tallinna linn, kes uue tuletõrjesignalisatsiooni tarvis raha ei eralda.

Tuletõrjealarmsüsteeme paigaldava ASi Alarm Est juht Ants Väinsalu arvab, et linnahallisuuruses kohas peaks olema selline süsteem, mis näitaks tulekolde kätte anduriga.

«Kui tekib tulekahju, mis lööb elektrisüsteemid rivist välja, siis halvimal juhul võib 5000 kontserdikülastajat saali lõksu jääda,» arutleb Väinsalu.

Vanessa Mae kontserdi korraldaja Lauri Laubre juhitavast firmast Is Music Team vastatakse pärimisele kontserdipaiga tuleohutuse kohta, et korraldaja ei pea vastutama tuleohutuse eest.

Linnahalli juhid kinnitavad, et tuleohutusega on neil kõik korras, kuigi süsteemid on sama vanad kui linnahall isegi -- 18 aastat. Seintel ripuvad endiselt vanad tulekustutid, ehkki uute ja moodsate peale kulutati sel aastal 200 000 krooni. «Uusi pole veel jõutud igale poole paigaldada,» kõlab seletus.

«Jah, meil on vanad tuleohutussüsteemid küll, kuid nad ju toimivad,» sõnab linnahalli direktor Ago Kalde.

Linnahallis ei ole kunagi ühtegi tuletõrjeõppust korraldatud. Tõsi küll, seal ei ole kunagi ka ühtegi põlengut olnud.

Kalde väidab, et saalitäie rahvast saab majast välja kümne minutiga. Ta usaldab linnahalli personali, kes peaks tuhanded paanikas inimesed selle aja jooksul hoonest välja juhatama.

Kalde näeb hoopis tõsisema probleemina seda, et hoone ümbrus on kontserdi ajal autodest ummistunud ning tuletõrjujad ei pruugi tulekahju korral linnahallile ligigi saada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing