Forekspanga tava sõi ära EstIBi kasumi

Sten A. Hankewitz 18. november 1998, 00:00

«Kaks panka lähevad kokku, ja ehkki meie laenuportfell on küll kvaliteetne, seadsime sisse Forekspangaga ühise provisjonipoliitika,» ütles Värk.

EstIB kandis oktoobris maha kogu oma selle aasta 14,7 miljoni kroonise kasumi, millest 10 miljoni krooniga suurendati laenuprovisjone. «Ülejäänud 4,7 miljonit krooni oli tingitud finantskulude suurenemisest,» ütles Värk.

EstIBi laenuportfellis oli ka ilmselt hapuks läinud laen farmaatsiatehasele, sõnas üks pangandustegelane. «EstIB on farmaatsiatehases väga tugevalt sees, rohkemgi veel, kui on osa tehase varadest arestinud Hansapank,» lisas allikas. «Siiski usun ma, et EstIBil on parimad laenumäned?erid, kes üldse Eesti pankades on,» tõdes ta.

EstIBiga ühineval, sel aastal 247 miljoni krooni kahjumit teeninud Forekspangal oli oktoobri lõpuks omakapital üle 60 miljoni krooni võrra väiksem aktsiakapitalist, küündides vaid 115 miljoni kroonini.

Äripäeva analüütiku Toomas Truuverki sõnul avaldab niivõrd väike omakapital mõju Forekspanga kapitali adekvaatsusele, mis peaks olema alla 10%, mitte 10,24%, nagu pank on ise teatanud.

«On täiesti võimalik, et Forekspanga kapitali adekvaatsus on 10,24%,» sõnas Värk.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann nentis, et Eesti Pank tegi Forekspanga bilansis arvutusi, ning sai samuti kapitali adekvaatsuseks 10,24%.

Optiva Pangaks ühinevatel EstIBil ja Forekspangal tuleb ühine bilanss alates detsembrist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing