Hansapank lubab raha laenuturule

Kaja Koovit 18. november 1998, 00:00

Hansapanga juhatuse liige finantsdirektor Erkki Raasuke lausus, et veel sel aastal panka jõudev välisraha võtab Hansapangalt uute laenude refinantseerimise vajaduse järgnevaks poolteiseks aastaks.

Raasuke lisas, et suurlaen ei too kaasa intressitasemete langust.

Varem on Hansapank öelnud, et sündikaatlaenust saadavat raha ei suunata laenuturule, vaid likviidsuspuhvrisse.

Nüüd otsustas pank refinantseerida aktsiaemissioonist saadava poolteise miljardi krooniga senised välislaenud.

Sündikaatlaenu peakorraldajateks on Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank (EBRD), Bankgesellschaft Berlin ja Hamburgische Landesbank.

50 miljonit Saksa marka laenab EBRD viieks aastaks ning 100 miljonit Saksa marka kommertspankade sündikaat kolmeks aastaks.

Viieaastase laenu intress on kuue kuu DEMi libor (pankadevahelise rahaturu intress Saksa marga suhtes Londoni börsil, 13. novembri seisuga 3,6%) + 2,5% ning kolmeaastasel laenul DEMi libor + 2,25%. Laenuintressid on võrreldavad Eesti suurpankade poolt kaks aastat tagasi võetud välislaenude intressidega.

Bankgesellschaft Berlini direktor Zo? Shaw põhjendas suhteliselt kõrget intressi Venemaa kriisist põhjustatud likviidsuse vähenemisega.

EBRD asepresident David Hexter lausus, et Hansapanga laen on arenevatele turgudele hea uudis. See, et laenuintress varasemast kõrgemaks kujunes, on praeguses keerulises turuolukorras täiesti normaalne, lisas Hexter.

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis lausus, et majandusolukorra kajastamisel on Hansapanga laenuportfell mõnevõrra halvenenud ja laenuprovisjonid suurenenud, kuid häireolukorraks ei ole põhjust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing