AB Kindlustuse Grupil ja EVEA Pangal sama kosilane

Silva Männik 19. november 1998, 00:00

EVEA Panga taaskäivitamiseks plaanib Siege investeerida esialgu 350 mln krooni. EVEA Panga võimaliku edasise turuni?ina tõi Siege esindaja Steen Nielsen välja Ida- ja Lääne-Euroopa vahelise kaubanduse finantseerimise, investeerimispanganduse ettevõtete arendamiseks või erapanganduse.

Anders Yonsson kinnitas, et Siege PLC-l on kavas investeerida panganduse kõrval Eesti kindlustusturule ja AB Kindlustuse Grupiga peetakse sellekohaseid läbirääkimisi. Täpsemaid kommentaare keeldus Yonsson andmast, kuid ütles, et selgus võib tulla juba lähipäevil.

AB Kindlustuse Grupp on teatanud, et hiljemalt 27. novembril selgub firma uus välispartner. Läbirääkimiste partneriks on grupi juhatuse esimehe Leonid Apananski sõnul nii USA finantskorporatsioonile Bankers Trust Ltd ja ühele Iisraeli finantsgrupile kuuluv investeerimisfirma TBI Holding Company NV kui Londoni börsi vabaturul noteeritud investor.

Esimene on huvitatud 34 protsendi aktsiate ostmisest, Londoni börsifirma kasuks on Apananski nõus loobuma AB Grupi 51 protsendist aktsiatest.

Äripäeva andmeil peab AB Kindlustuse Grupp Londoni börsil registreeritud investori all silmas Siege PLCd, keda noteerib OFEXi-nimeline Londoni börsi maakler.

Yonssoni sõnul on Euroopa börsiga seotud Siege siinsetele väikestele organisatsioonidele lääne investorite huvi äratamise võimalus. «Siege on tühi investeerimisfirma, mis ootab, mida me sinna sisse paneme,» lausus Yonsson. Tähtis pole mitte see, mis Siege praegu on, vaid see, mis on Siege tulevikus, lausus Yonsson. «Kui Siege ei ole tulevikus Eesti pank, võib ta saada suureks laevafirmaks või millekski muuks.»

Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Mart Einpalu ütles, et kui Siege PLC peaks omandama nii EVEA Panga kui AB Grupi aktsiate kontrollpaki, oleks tegu huvitava kooslusega. Panga ja kindlustuse koosfunktsioneerimiseks on vaja väga palju investeeringuid, lausus Einpalu. «Omandamine on alles algus, seejärel on mõlemasse firmasse vaja väga palju raha sisse panna,» ütles Einpalu. «Kummalgi pole praegu jalad finantsilises mõttes korralikult maas.»

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing