Emotsioonitu sport

19. november 1998, 00:00

Selle ruumi endine kujundus oli efektsem, aga tookordne valgustus oli halb, kaupa nägi halvasti. Selle kujunduse funktsionaalne külg on korras, ent kujundus võiks efektsem olla -- arvestades trendikat kaupa, mida seal poes müüakse. Firmakaupa müüvad poed näevad sisekujundusega tavaliselt rohkem vaeva. Juba väljast paistab, millist kaupa poes müüakse, aga sisekujunduses kauba väärtus ei kajastu.

Arhitektuurselt on ruum huvitav ja sisekujundaja peaks arhitektuuri oma huvides võimalikult hästi ära kasutama.

Sisekujundus on väga konkreetne, kõik mis vaja on nagu olemas, aga mingeid tundeid see ei tekita.

6 punkti.

Kujundus jätab positiivse mulje. Huvitav on, et sisekujunduses on koos nii uus kui vana. Teisele korrusele viiv trepp sobib ruumi päris hästi. Kahju aga, et esimesel korrusel on ilus sein riietega kinni maetud. Tundub ka et esimene korrus on riiete jaoks liiga kitsas ja sealt on raske otsitavat üles leida.

Iga firma toodang on eraldi seinakaare all: mõne firma jaoks on seda liiga palju, mõne jaoks liiga vähe. Kasutamata ruumi on teisel korrusel palju. Kaupadele annaks juurde ka suunatud valgustus.

Kui kauplus müüb mingi firma tooteid, siis eeldaks väljapanekul ka selle firma mööblit.

5 punkti.

Sisenedes jättis meelidva mulje, et remondi käigus on õnneks vahetamata jäänud paarikümne aasta tagune välisuks, mis jätab väga sooja mulje. Esimene korrus on natuke väsinud ja eklektiline. Tõenäoliselt on sinna hiljem juhuslikke detaile lisatud. Paekivivõlvidega on rõhutatud vanalinlikkust, ent need on kauba alla mattunud. Seda vanalinlikkust võinuks ju segamatult lakke teha. Teisel korrusel jätab meeldiva mulje veidi naksuv laudpõrand. Ka paekaared tunduvad seal enam omal kohal.

Valgustitega pole originaalitsetud, ent valgus on piisav.

Tore leid on kingakarpide liugtee.

7 punkti.

Sisenedes on pilgupüüdjaks suuremat osa ruumist hõlmav trepp. Sellest üles minnes tahaks loota midagi avarat. Kui jõuad aga madalasse, umbsesse, kaupadest täistopitud ruumi, saad aru, et trepp on liiga suur.

Pikiseintes eksponeeritakse seinte tugevduskaari erineva tagapõhjaviimistlusega ni??idena. Peegliga viimistlus tundub selle ruumi puhul olevat õige, lauaimitatsiooniga ja peitsitud saelauaga aga vale.

Päris kole on, et ekspositsioonipinna suurendamiseks kaetakse kinni teise korruse aknad, jättes akna täitma lao ülesannet. Tundub, et interjöör on väsinud ja juhuslik ning vajab värskendamist.

3 punkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing