President loob kodu

Vilve Torn 23. november 1998, 00:00

«President on võimekas ja mitmekülgne mees,» kiidab Viimsi vallavanem Kaido Metsma tunnustavalt. Lennart Meri projekteeris oma maja ise. Metsma räägib, et midagi eriskummalist ega tavapäratut president ehitama ei hakka.

«See on just selline maja, mis sinna suurepäraselt sobib,» ütleb vallavanem.

Metsma on rahul tulevase prominentse vallaelanikuga ning avaldab naerdes lootust, et ka presidendi tulumaks hakkab valda laekuma.

Riigi esimene mees sai projekti tegemisega suurepäraselt hakkama ning seda joonistati ümber vaid mõned korrad, kiidab ka Viimsi valla arhitekt Haldo Oravas. President oli südamega asja juures ning ta huvitus maja projekteerides nii mitmestki arvutiprogrammist, lisab arhitekt.

Presidendi tulevases kodus on ruumi üle kolmesaja ruutmeetri ning majja tuleb kuus tuba. Loomulikult ehitatakse sinna ka saun, garaa? ja kamin.

Ühekorruseline ja katusekorrusega maja tuleb puidust ning kindlasti kasutatakse ehitamisel klaasi rohkem kui ainult akende tarbeks, sest rahvasuus Armuneemeks kutsutav paik on vaatamist väärt. Oravas lisab, et Meri kavatseb ise ka sisekujunduse teha ning kaalub alternatiivse võimalusena maakütte süsteemi ehitamist.

Arvatavasti ei ole presidendil probleeme pangalaenu saamisega, oletab Oravas, sest tagatis on sellesama suurepärase 6,9 hektari suuruse maatüki näol olemas.

Oravas ütleb, et Meri võib juba täna elamuehitusega alustada, sest kõik vajaminevad kooskõlastused on tehtud.

Presidendi kantseleist Lennart Meri majaehituse algusaega ega maksumust ei kommenteerita.

Oravas räägib, et detailplaneeringu kohaselt on presidendile kuuluval krundil ruumi kolmele elamule, kuid ehitusluba on väljastatud vaid ühele.

Ajakirjanduses esitatud spekulatsioonid, nagu kavatseks president kaks ülejäänud maatükki maha müüa, lükkab arhitekt ümber.

«Olen kuulnud, et sinna kavandatakse eramud presidendi kahele pojale,» märgib Oravas.

  • Saare maaüksuse suurus 6,9 hektarit
  • hind 500 000 krooni
  • rajatava elamu suurus üle 300 ruutmeetri

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing