Krediidipank jätkab iseseisvalt

Kaja Koovit 24. november 1998, 00:00

Krediidipanga president Rein Otsason ütles, et otsus on püsiv tänases pangaturu olukorras. Juhul, kui mõni Eesti turule pürgiv lääne pank teeb ettepaneku Krediidipangas osaluse omandamiseks, kaalutakse seda põhjalikult, lisas Otsason.

Otsason lükkas ümber kuuldused ühinemisest EVEA Pangaga. Ta rääkis, et EVEA Panka investeeriv Siege PLC on teinud Krediidipangale küll läbirääkimisettepaneku, kuid eeltingimused ei olnud Krediidipangale vastuvõetavad.

Krediidipanga tegevdirektor Andrus Kluge märkis, et Siege peamine eeltingimus oli Krediidipanga ühinemine EVEA Pangaga. Panga klientidele oleks see olnud täiendav ohu allikas, lausus Kluge.

Siege PLC on Londoni börsi OFEX-nimekirjas, mille ettevõtteid majandusleht Financial Times nimetab riskantseks investeeringuks.

Otsasoni sõnul on Krediidipanga turuni?iks eraisikud, väikese ja keskmise suurusega ettevõtted ning Venemaa turg. Järgmisel nädalal alustab Krediidipank eraisikute maksete vahendamist Venemaale, mida varem tegi Eesti Post.

Järgmise aasta lõpuks prognoosib Otsason Krediidipangale miljardi krooni suurust bilansimahtu. Oktoobri lõpu seisuga oli Krediidipanga bilansimaht 503 miljonit krooni ja kliente oli pangal 16 100.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing