Mehitatud valve on erandjuht

Allan Elerand 24. november 1998, 00:00

Iga ettevõtja, kes tunnetab vajadust tõsta turvalisuse taset, peaks esmalt laskma välja töötada just sellele ettevõttele sobiv turvakontseptsiooni.

Turvaspetsialist oskab tavaliselt kiiresti hinnata, kas objekti on võimalik valvata tehniliste vahenditega või on vajalik mehitatud valve.

Mehitatud valvet kasutatakse eelkõige suurtes kaubamajades, pangakontorites, tööstusettevõtetes ja mujal, kus ei saa ainult tehniliste vahenditega objekti turvalisust tagada.

Eesti kogemus näitab, et enamik firmasid, kes varem kasutas ainult mehitatud valvet, läheb tasapisi üle kombineeritud valvele.

Suuremates ettevõtetes on kõige levinum mehitatud ja tehnilise valve kombineerimine, seda eelkõige põhjusel, et turvamehe hind on kõrge. Kaameraid ja muid tehnilise valvesüsteemi vahendeid paigaldades võib objekti aga valvata heal tasemel optimaalse hinnaga. Investeeringud videovalvesüsteemidesse on küllaltki suured, kuid need tasuvad end ära üsna lühikese ajaga.

Üha vähemaks jääb ka nn sisevalveteenistust, mis paistab esialgu tunduvalt odavama variandina kui sama teenuse tellimine turvafirmalt. Turvafirmal on siiski hoopis suuremad võimalused, sest tal on olemas patrullekipaa?id, valvekeskused ja sisekontrollisüsteem.

Kui firmad ka mehitatud valvet kasutavad, pole tihti tegemist relvastatud valvega. Eestis on vähe objekte, kus turvatöötajal on varustuses relv. Tema töövahendid on raadiosaatja, käerauad ja gaas.

Mehitatud valve objektil töötav turvamees on tavaliselt läbinud erikoolituse. Hea turvafirma annab oma turvatöötajale ka täiendava koolituse lähtuvalt valvatava ettevõtte tegevusalast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing