23. november 1998 kell 22:00

Muugale siseneb uus konteinerliin

Oktoobrist regulaarselt iga nädal Muuga sadamat külastava Orient Overseas Container Line'i(OOCL) laeva Eesti agendi Omega Shipping esindaja Volli Ranna kinnitusel on OOCLi hinnad konkurentidest soodsamad. Ekspert suhtub väitesse skeptiliselt.

Volli Ranna kinnitab, et erinevalt teistest Kaug-Ida ja Ameerika konteinerveo teenuste pakkujatest käib OOCL Tallinna oma laevadega ja saab seetõttu klientidele pakkuda konkurentidest soodsamat hinda. Paavo Kollom Freight Factoryst suhtub väitesse skeptiliselt, leides, et Kaug-Itta ja Ameerikasse pakuvad Eestist transporti paljude laevakompaniide agendid. Tihedas konkurentsis on hind juba piisavalt alla lastud ja raske on praegu turul valitsevast hinnast veel madalamat pakkuda. 40jalase konteineri hind Hongkongi on kõigil kompaniidel 1250--1300 dollarit. «50dollarine kõikumine ei tähenda midagi,» leiab Kollom.

OOCLi uus laevaliin on peamiselt mõeldud pikenduseks ookeanilaevadele, kuid seda saab kasutada ka konteinerite transpordiks Euroopa sadamatesse.

OOCL minule midagi juurde ei anna. Enne teda on juba Eestis esindatud teised liinid, mis samuti samadesse kohtadesse veavad -- Evergreen Kaug-Itta ja Ameerikasse, ACL samuti Ameerikasse jne.

OOCL on tavalise normaalse konteineriteenindusega, oma laevadega ja suhteliselt madalate hindadega. Ameerikasse on aga pakkunud transporti enamik laevaliine ja Kaug-Itta on konkurents niikuinii väga kõva olnud. Seetõttu ma ei usu, et OOCL enam väga palju hindu alla lööb.

Hetkel kuum