ÄP fototoimetus • 30. november 1998 kell 22:00

Haigekassat ootab defitsiidis eelarve

«Keskhaigekassa esitas sotsiaalministeeriumile ravikindlustuse eelarve, prognoosides järgmise aasta ravimikulu vähemalt selle aasta tasemel, 340 miljonit krooni ulatuses,» ütles keskhaigekassa direktor Maris Jesse.

Tema sõnul on valitsuse poolt riigikogule esitatud eelarveprojektis kärbitud ravimikulud 100 miljonit krooni väiksemaks, kuigi on väga tõenäoline, et tegelik vajadus on veelgi suurem.

Jesse märkis, et keskhaigekassal pole õigust keelduda soodusravimite väljamaksmisest.

«Ka sellel aastal on soodusravimite eelarve juba lõhki, 1. oktoobri seisuga oli eelarve täitmine 114,1 protsenti. Loodetud lisaeelarvet ei tulnud,» ütles ta.

Keskhaigekassa peab võtma raha soodusravimite eest tasumiseks järgmise aasta reservist, mille maht on Jesse sõnul ligi 300 miljonit krooni.

«Ma ei pea õigeks reservi ärakulutamist eelarveliste kulude peale, eelarve peaks ikkagi tasakaalus koostatud olema,» ütles ta.

Jesse rõhutas, et suure tõenäosusega hakkab soodusravimite saajate hulk järgmisel aastal hoopis suurenema, samas ei teki majandusliku olukorra halvenedes haigekassale oluliselt ülelaekumisi.

Riigikogu hakkab järgmise aasta riigieelarve projekti arutama 9. detsembril.

Autor: ÄP

Hetkel kuum