ÄP fototoimetus • 1. detsember 1998 kell 22:00

Hansatee pürib Tallinna börsile

Hansatee börsile minekut ette valmistava väärtpaberi-

vahendusfirma HT Finants juhataja Ants Noot lausus, et börsiga käib tihe kirjavahetus.

Noot lisas, et ilmselt tuleb börsile jõudmiseks ära oodata lähiajal valmiv 31. augustil lõppenud 1998. aasta auditeeritud majandusaruanne. Kui saame selle börsile esitada, peaks ka börs kõigi eelduste kohaselt oma otsuse tegema, lisas ta.

Tallinna väärtpaberibörsi noteerimisosakonna juhataja Rain Semper lausus, et Hansateel tuleb endale valida uus usaldusisik, kes ettevõtte börsile viiks.

Varem oli selleks Väärtpaberiparisnike AS, kelle börsiliikme staatus novembri alguses ajutiselt peatati.

Börsi reglemendi kohaselt peab börsile viimist korraldav usaldusisik olema börsi liige, kuid ei tohi olla seotud noteerimist taotleva ettevõttega. Usaldusisik vastutab selle eest, et börsile esitataks kõik noteerimiseks vajalikud dokumendid, kuid ta ei kanna vastutust esitatud dokumentides sisalduva informatsiooni õigsuse eest.

Hansatee esitas börsile aktsia noteerimise taotluse kevadel. Börsi noteerimiskomisjon ei ole seniajani oma otsust Hansatee suhtes langetanud, vaid on küsinud ettevõttelt lisainformatsiooni.

Hansatee 1997. aasta käive oli 830 miljonit ja kasum 69,6 miljonit krooni. Tallinna--Helsingi vahel laevaliiklust korraldav Hansatee teenib 60 protsenti tulust laevakaubandusest ja -toitlustusest, 20 protsenti nii piletimüügist kui kaubaveost.

Autor: ÄP

Hetkel kuum