Toiduimpordi litsentsid saadaval

Kristi Malmberg 02. detsember 1998, 00:00

Põllumajandusministeeriumi litsentsikomisjoni esimehe Toivo Nõvandi sõnul peaksid kõik toiduainete importijad litsentsi taotlemisega juba tegelema hakkama, sest kuigi aega on kolm kuud, võivad taotlussoovid märtsi alguseks kuhjuda ja mõne firma taotluse rahuldamine edasi lükkuda.

Eilse päeva jooksul ei laekunud põllumajandus-
ministeeriumis moodustatud litsentsikomisjoni veel ühtegi taotlust.

Nõvandi sõnul on litsentsi väljastamise juures olulisim ülesanne kontrollida importijate ladude nõuetekohasust. Kontrolli teostavad tervisekaitse- ja sanitaarkontrolli spetsialistid.

Nõvandi hinnangul pole olukord toiduainete ladudes sugugi hull ja loomset päritolu kauba importijate laod on toidu- ja veterinaarinspektsiooni pideva järelevalve all. «Pikka aega toidukaupu importinud firmadel on korralikud laod, probleeme on pigem kusagil korteris registreeritud väikefirmadega,» nentis Nõvandi.

«Muidugi, kui külmutatud liha hoitakse miinus 10 kraadi juures, siis selline importija meilt litsentsi ei saa,» lisas ta. Nõuetekohane temperatuur peab olema vähemalt 16 kraadi alla nulli.

Eesti ühe suurima lihatoodete importija, ASi Edam ekspordijuht Viktor Kuru?ev ütles, et nad oleks ettevalmistusi litsentsi taotlemiseks alustanud juba varem, aga siis polnud veel selge litsentsi saamiseks makstava riigilõivu suurus, mis valitsuse otsuse kohaselt on 25 000 krooni.

Kuru?ev märkis, et nemad ei oska praegu ladude korrastamisel midagi enamat ära teha. «Eks inspektorid, kes asja üle vaatavad, siis ütlevad meile,» lausus ta. «Külmhoone on meil veel nõukogudeaegne, aga külma on sees ligi 25 kraadi.»

Kuru?evi sõnul tuleb tõenäoliselt lattu paigaldada eurolaed ja -põrandad. Ta avaldas lootust, et kontrollijad annavad firmadele aja, mille jooksul üks või teine asi peab korrastatud olemas.

Kui firmal endal ladu pole, peab ta impordilitsentsi taotlemisel ette näitama lepingu ladusid omava firmaga. Samuti peab firma põhimääruses olema säte selle kohta, et ettevõte tegeleb toidukaupade importimisega.

Kui lao suhtes pretensioone pole ja dokumendid on korras, annab litsentsikomisjon taotlejale vastuse kümne päeva jooksul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing