Hüvitusfondi kontor ootab veel kunstiteoseid

03. detsember 1998, 00:00

Hüvitusfondi (HF) tööruumide projekteerimiseks Kawe Plaza neljandal korrusel oli aega suhteliselt vähe, kaks nädalat. Ülesannet raskendas veel hoone ebaharilik plaanilahendus, kuhu oli keeruline paigutada vajalikke tööruume.

Kliendi poolt oli ette antud ruumiprogramm. Lühike projekteerimise tähtaeg eeldas pingelist ja konstruktiivset koostööd mõlemalt poolelt.

Tihtipeale kipub töö venima just kliendi otsustamatuse tõttu, leiab sisekujundaja Kristiina Voolaid (AS Vaal), kuid selle projekti puhul sujus kõik. Plaanilahendusi ja kliendipoolseid parandusi vahetati faksi teel mitu korda päevas. Töö kliendiga keerleski planeeringu ja materjalide maksumuse ümber. Kujunduslikes küsimustes tellija vahele ei sekkunud.

Projekteerija eesmärk oli saavutada lihtne ja soe töömiljöö. Materjalid valiti naturaalsed, seega nii tervise- kui keskkonnasõbralikud. Sisekonstruktsioonid ja mööbel on kasepuidust.

Ruumide tonaalsus on bee?ikas-hallikas, valgustuses on kasutatud palju kaudset valgust, mis sobib hästi ruumi, kus töötatakse arvutitega.

Sisearhitekti jaoks ei ole kujundatud objekt veel täiuslik, sest soovitused investeerida kaasaegsesse eesti kunsti ei ole seni vilja kandnud ja seetõttu võivad mõningad ruumid tunduda veidi kõledad ja tühjad. Kohad on kunsti tarbeks reserveeritud.

Iga hetk peaks HFi tööruumid saama sildid ja viidad, mis annavad samuti ruumidele oma lihvi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing