Vilve Torn • 3. detsember 1998 kell 22:00

Seli loobus Haapsalu hotellist

Neinar Selile kuuluv Rondam Grupp, mille koosseisus on ka AS Westra Grupp, müüs ära Haapsalu hotelli põhivarad, mille maksumuseks kujunes Seli sõnutsi vähem kui 3 mln krooni. Seli põhjendas hotelli müüki firma tööstuse arendamise suundumusega.

«Puidu ja mööblimesside kõrvalt ei ole mõttekas turismimessidel osaleda ainult seetõttu, et majandada on üks hotell Haapsalu kesklinnas,» märkis Seli.

Seli lisas, et Haapsalu hotelli vastu tundsid huvi mitmed kinnisvarafirmad, kuid Granite Projekti äriplaan oli kõige parem. Üleeile kirjutati alla vaid põhivara müügilepingule, kuid hotellihoone müüb Westra Grupp ära hiljem.

Hotelli ostueelisõigus on Seli kinnitusel Haapsalu tarbijate ühistul, sest hoone alla jääb üks osa tarbijate ühistule kuuluvast kinnistust.

Haapsalus asuva KIVA Kinnisvarabüroo maakleri Ülo Metssalu sõnul võib hotellihoone müügihinnaks olla kuni viis miljonit krooni, sest hoone asukoht on väga hea.

Põhivarad ostnud ASi Granite Projekt nõukogu esimehe Toomas Unduski sõnul alustab firma täiesti nullist ning võlgu nad endaga kaasa ei saanud. Undusk ei eitanud, et praegusel tegevjuhtkonnal pole enam hotelli majandamisel sõnaõigust. Ta ei välistanud tegevjuhtkonna vahetamist.

Haapsalu hotelli praegune tegevdirektor Enn Proosväli keeldus eile kommentaare andmast.

Sel aastal oli Haapsalu hotelli täituvus kuni nelikümmend protsenti. Külastajate arvu tuleb kindlasti suurendada, lausus Undusk. Ta lisas, et hotell vajab koheselt paar miljonit krooni investeeringuid ja esimese asjana ehitatakse valmis restoran. Hiljem plaanitakse Unduski sõnul juurde tuua veel mitmeidki lisateenuseid.

AS Granite Projekt on Unduski kinnitusel täielikult Kristiine Hotellide tütarfirma ning kuulub ASile Kristine Center.

Tallinnas Kristiine Keskuse ehitust finantseerinud Itaalia ärimehe Ernesto Preatoniga ei ole Granite Projektil Toomas Unduski sõnul mitte midagi ühist.

Hetkel kuum