Kaja Koovit • 6. detsember 1998 kell 22:00

Ajakirjandus koondab kümnendiku töötajatest

Sõnumilehe vastutav väljaandja Toomas Leito lausus, et hinnanguliselt jääb 800 tegutsevast ajakirjanikust tööta sadakond. «Olukord stabiliseerub ja väljaanded ei meelita enam töötajaid hullumeelsete palganumbrite pakkumisega üksteiselt üle,» märkis ta. Sõnumileht koondamisi ei plaani, sest kvaliteetseks tabloidleheks muutumisega on ümberkorraldused juba toimunud. Leito lahkub järgmisest aastast Sõnumilehe vastutava väljaandja kohalt.

ASi Postimees peadirektor Erik Roose möönis, et Postimehe Tallinna kolimise buumi ajal ei arvestatud reaalseid lehe vajadusi ning ajakirjanikke võeti tööle liiga palju ja põhjendamatult kõrge palgaga.

Konkreetsed töötajate vähendamise numbrid peaksid Roose ütlusel selguma aasta lõpuks. Ta lisas, et oluline on palgakulude suurus, mitte inimeste arv.

Roose lausus, et tõenäoliselt tehakse mõnele ajakirjanikule ettepanek valida koondamise või paarkümmend protsenti madalama palgaga töötamise vahel.

Ekspress Grupi juhatuse liige Gunnar Kobin lausus, et kontsernis koondatakse küll 10 protsenti kohtadest, kuid erandiks on siin Õhtuleht, mis on kaadri osas alakomplekteeritud ja kuhu palgatakse juurde ka ajakirjanikke.

Kobini sõnul töötajate palkasid ei vähendata. «Kuigi mõne kõrgepalgalise staarajakirjaniku koondamisest saaks ettevõte kõvasti tulu, ei pea me veel palkade alandamisele ja hinnatud töötajate koondamisele minema,» lausus ta.

Ekspress Gruppi kuuluva Eesti Päevalehe peadirektor Hando Sinisalu lausus, et osa inimesi lihtsalt lahkub ja nende asemele uusi inimesi tööle ei võeta. Lahkujate hulgas on peale tehnilise personali ka ajakirjanikke. Sinisalu sõnul ei ole tegemist koondamiskampaania, vaid majanduslangusest tingitud töötajate arvu optimeerimisega.

Äripäeva Kirjastus ajakirjanikke ei koonda, töötajaskond väheneb küll kümne inimese võrra, aga seda tehnilise personali ja dubleerivate üksuste kaotamise arvel.

Hetkel kuum