6. detsember 1998 kell 22:00

Kadriorus käib vilgas ehitustegevus

Kadrioru piirkonda on lisandunud sadakond uut korterit, nii mõnedki majad on saanud kaasaegse ilme.

Kuna Kadrioruga on seotud suuri lootusi, asus seal mõni aeg tagasi peaaegu korraga kvaliteetset elamispinda rajama 6--7 firmat. Uus Maa peamaakleri Jaanus Lauguse sõnul olid pool aastat tagasi sellised lootused võib-olla põhjendatud. Täna pole aga kallitele korteritele kuigi lihtne ostjaid leida. Päris lootusetu see ettevõtmine siiski pole. Näiteks Majaekspert müüb kortereid majja, kus ruutmeetri hind on koguni 21 500 krooni. Kümnest korterist on seni õnnestunud müüa kuus.

Renoveeritud korterite eest soovivad kinnisvaraarendajad saada kuni 16 000 kr/m². Jaanus Lauguse hinnangul on enamik ostjaid valmis maksma kuni 12 000 kr/m².

Mõningast huvi tunnevad Kadrioru vastu ka välismaalased, kuid nende esimene eelistus on endiselt vanalinn. Kadrioru peale hakkavad välismaalased tõsiselt mõtlema siis, kui nad on Tallinnas mõnda aega viibinud.

Tavalistele korteritele on Kadriorus nõudlus säilinud ja eelkõige tuntakse huvi väikeste korterite vastu. Kuna enamik müüjaid hoiab hinda kõrgel, siis on tehingute arv siiski väike.

On olnud mõned sellised tehingud, kus omanikku on vahetanud terve maja, mitte üksik korter. Maja ost on väga kulukas, sest enamik Kadriorus elavaid üürnikke oma asukohta vahetada ei taha ja uue elukoha leidmine läheb reeglina ka väga kalliks.

Hetkel kuum