Maailma väärikaimad firmad

FT 07. detsember 1998, 00:00

Financial Times on esimest korda välja selgitanud maailma majandusringkondades kõige rohkem hinnatud firmad ja firmajuhid. Enne on Briti ärileht järjestanud üksnes Euroopa firmasid ja nende juhte. Nüüd on tulemus hoopis teine, sest firmade hulgas hõivasid neli esimest kohta USA firmad, kellele järgnes Jaapani firma.

Uuringus küsitleti 53 riigi firmajuhte. Kuna antud hääle kaalukus sõltus riigi majanduse suurusest, siis soosis see mingil määral USA firmasid. Esikohale tõusnud General Electric sai kaks korda rohkem hääli kui teiseks tulnud Microsoft ja too omakorda topelt enam kui kolmandaks tulnud Coca-Cola.

Euroopa firmadest pälvis parima koha (6.) Saksa Daimler-Benz, millele järgnes Rootsi-?veitsi firma ABB ja ?veitsi juurtega rahvusvaheline toiduainekontsern Nestlé. ABB jaoks, mis Euroopa firmade seas oli neli aastat esikohal, on see tagasiminek, iseäranis, kui arvestada, et oma toetushääled sai ta Aasiast, mitte Euroopa konkurentidelt.

Parimate firmajuhtide loetelu juhtis General Electricu tegevdirektor Jack Welsh, kes edestas teist ameeriklast, Microsofti omanikku ja juhti Bill Gatesi ja Saksa Daimler-Benzi tegevdirektorit Jürgen Schremppi. Seni Euroopa firmajuhtide seas liidripositsioonil olnud ABB endine juht rootslane Percy Barnevik, kes nüüd juhib Wallenbergide põhifirmat Investor, oli langenud kuuendaks.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:59
Otsi:

Ava täpsem otsing