ASA Kindlustus ehitab reservide eest emafirmale maja

ÄP 08. detsember 1998, 00:00

AB Kindlustuse Grupi investeeringute osakonna juhataja Nade?da Tarmak tunnistas, et suurem osa ASA Kindlustuse võlakirjadesse investeeritud vahenditest puudutab Maakri Ehituse ASi võlakirju.

ASA Kindlustus on investeerinud eri võlakirjadesse kokku 13 mln krooni. Võlakirjadesse on investeerinud ka grupi elukindlustusega tegelev tütarfirma AB Elukindlustus, kokku 15,5 mln krooni.

Maakri Ehituse ASil on hoonestusõigus AB Kindlustuse Grupile kuuluvale Maakri tänaval asuvale kinnistule, kuhu ehitatakse 120 mln krooni maksvat kindlustus-
kontserni peahoonet. Järgmise aasta 1. mail avatavast büroohoonest saavad 70% enda käsutusse AB Kindlustuse grupi tütarfirmad.

Tarmak ei kommenteerinud, miks ja mis tingimustel on ASA Kindlustus ja AB Elukindlustus Maakri Ehituse võlakirjadesse investeerinud ja kes on Maakri Ehituse omanikud. Krediidiinfole pole Maakri Ehitus oma käivet ja kasumit teatanud. Tarmak kinnitas vaid, et kindlustusseltside investeerimispoliitika võib ilmselt sel nädalal avalikustatava kindlustusseltsi uue partneri kaasamisel muutuda.

Kindlustusinspektsiooni direktori asetäitja Kaido Tropp rääkis, et inspektsiooni hinnangul on ASA Kindlustuse kontsentratsioon ühte investeeringute liiki võlakirjade näol liialt suur. Seetõttu on kindlustusinspektsioon saatnud ASA Kindlustusele kirja soovitusega investeeringuid võlakirjadesse mitte suurendada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing