8. detsember 1998 kell 22:00

Tippklassi sülearvuti suurus on määrav

 

Kui varem oli oluline sülearvuti sisu, siis viimasel ajal on sisult sarnaste tippklassi sülearvutite olulisem osa väljanägemine ja suurus.

Toshiba uus Portegé 3010 on suuruselt tähelepanu-

väärne: pildil tema välimus silma niipalju ei torka, kuid käes hoides on näha, et arvuti mõõtmed on parajad mappi pistmiseks ja kaal mugav igal pool kaasas kandmiseks. Lisaks on Portegé magneesiumkorpusega ja hõbedase soliidse disainiga, jättes mulje pigem luksuslikust aksessuaarist kui töövahendist.

Portegé 3010 suurus võrdub paberiformaadiga B5, mis on tavalise A4 lehe ja poole väiksema A5 lehe vahepealne. Arvuti on disainitud spetsiaalselt tippjuhtidele, kellel on vaja nii arvutusvõimsust kui tippdisaini ja esinduslikkust.

Kuna sülearvutil on peamine töövahend klaviatuur, on sellele tippklassi sülearvuti juures erilist tähelepanu pööratud. Superõhuke arvuti suudab mahutada tavalise 18mm sammuga klahvistiku.

19,8 mm paksuse arvuti sisse ei mahu enam kettaseadet ega CD-lugejat, seetõttu tuleb need välimistena juurde ühendada.

Võimas 266megahertsine Pentiumi protsessor ja 10,4tolline TFT-ekraan lubavad mugavalt tööd teha ja kõik vajaliku salvestada 4 gigabaiti mahutavale kõvakettale. Väliste andmekandjate vajajatel tuleb loomulikult tööks rohkem lauapinda arvestada.

Oma ideaalsete mõõtmete tõttu kaasaskandmiseks ideaalse Portegé 3010 valis ajakiri PC Computing 1998. aasta tooteks.

Hetkel kuum