Estinvest ostab osaluse spordirõivaste firmas

Kaja Koovit 11. detsember 1998, 00:00

Estinvestist saab seni Eesti eraisikutele kuulunud firma osanik suunatud aktsiaemissiooni teel. Investeerimisfirma paigutab miljon krooni emissiooni teel ettevõtte aktsiakapitali, ülejäänud summa läheb aa?iona Ilves Extra omakapitali.

Emissiooni tulemusena suureneb rõivafirma aktsiakapital nelja miljoni kroonini ja omakapital 15 miljoni kroonini. Ilves Extra aktsiakapitali on tulevikus kavas suurendada 8 miljoni kroonini.

Estinvesti tegevdirektor Tõive Kivikas ütles, et investeeringu tasuvusaeg on 3--4 aastat ja selle eesmärk on ettevõtte väärtust tõsta.

Soome spordirõivaste turul tuntud kaubamärki Sail & Ski esindava Ilves Extra nõukogu esimees Arvo Kivikas lausus, et investeeringuvajadus tulenes firma kiirest arengust. Ta lisas, et raha läheb peamiselt ettevõtte käibevahenditesse.

Soome turu tellimuste maht järgmiseks kevadeks on võrreldes selle kevadega poole suurem, sõnas Arvo Kivikas. «Tellimuste mahu suurenemine on pannud meid olukorda, kus me ei suuda neid täita, sest kohalikest pankadest on praktiliselt võimatu laenu saada,» rääkis ta.

Investeering Tartu õmblusfirmasse on Estinvesti kolmas rahapaigutus Eesti tööstusettevõtetesse tänavu.

Ilves Extra on spetsialiseerunud spordi- ja vaba aja rõivaste tootmisele ning müügile. Ettevõtte toodangust eksporditakse 90% Põhjamaadesse ja Lääne-
Euroopasse. Seitsmendat aastat tegutsev firma annab tööd 300 inimesele.

Ilves Extra aastakäive on üle 70 mln krooni ja ettevõte on alates asutamisest olnud kasumis.

Ilves Extra kavatseb muuta oma ärinime ASiks Ilves.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing