Tanel Raig • 10. detsember 1998 kell 22:00

Mõnus squash

nadi olme kiuste

«Hakkan mõtlema, et äkki peaks kahest firma üüritud tenniseajast ühe squash'iks ümber vahetama,» lausub IBM Eesti OÜ tegevdirektor Valdo Randpere pärast Tallinna squash'i-klubi testimist. Siiski kahtleb ta selles, kas ta just Tallinna Squashi Klubisse töötajaid saadaks.

Kui ma kokkulepitud ajal Tallinna Squashi Klubi uksest sisse astun, on Randpere valmilt juba dressides ootamas. Ta on jõudnud tutvuda riietusruumiga ja tunnistab, et riietudes hakkas külm. Eriti kõle olnud tualetis.

Võimlas on siiski soojem. Endisesse Harjuoru korvpallisaali on mahutatud neli squash'i-väljakut. Randpere arvates võiks klubi omanik mõelda rohkem väljakuäärsele sotsiaalsele olustikule.

Baar või väike kohvik võiks asuda otse väljakute ääres, mitte välisukse juures, kuhu janune mängija peab karastuse järgi minema. Võiks olla istumiskohti, kus mängu vaheajal puhata või kus pärast mängu juttu ajada, leiab Randpere.

Tema sõnul on välismaal kombeks käia sportimas koos äripartneritega. Pärast spordilahinguid on aga möödapääsmatu ajada ka ärijuttu või vähemalt juua koos üks õlu ja süüa mõni võileib. Harjuorus selline võimalus puudub.

Väljakud ise on aga heas korras. Põrandad on väga puhtad, tänu millele pole intensiivsel mängul libastumise ja vigastamise ohtu. Valgustus on piisav.

Minu õnnetuseks kipub aga pallivahetustes peale jääma peamiselt tennisemängu kogemusega, aga ka Rootsi ja Ameerika squash'i-saalides harjutanud Randpere.

Tund aega on piisav, et squash'i-väljakul saada vajalik füüsiline koormus. Saale üüritakse ka poole tunni kaupa, kuna mängu tõsiselt võttes on võimalik ennast hingetuks joosta ka poole tunniga.

Võimlast naastes valmistab pettumuse pesemaskäik. Värskelt ehitatud saun on küll puhas ja lavagi on õigest puust (ei muutu tuliseks), kuid seda lohakama mulje jätab du?iruum, mille seinast puuduvad mõned plaadid. Osal plaatidest on aga ruumis valitsevast niiskusest elutsema hakanud hallitus.

Väljakute üürihinda kuuldes nendib Randpere, et Stockholmis on hind poole madalam (50 Rootsi krooni tund). Samas pole siinse võimla kahekordne hind põhjendatud kvaliteetsema olmega. Tõenäoliselt on soolase hinna põhjus asukoht kesklinnas.

Lahkudes arutab Randpere võimaluse üle üürida IBM Eesti töötajatele nädalas korra ka squash'i-väljak, et anda võimalus kiireks ja intensiivseks sportlikuks lõõgastuseks. Valida lubab ta siiski mõne Pirita kandis asuva saali, mis firma kontorile lähemal ja ka hinnalt ehk odavam.

 

Päeval käivad klubis mängimas peamiselt lapsed, õhtuti on palju mänguaegu üürinud ettevõtted. Oleme käimasoleva hooajaga näinud, et squash'i kandepind on oluliselt laienenud -- 30 protsenti meie klientuurist on uus.

Kevadeni on ette kinni pandud kõikide äripäevade pärasttöised ajad õhtul kuni poole kümneni. Lihtsam on saaliaega saada äripäevade hommikutel ja laupäeva pealelõunal.

Alates sellest hooajast oleme Tallinna squash'i--

klubidest kõige vähem lahti ja kõrgema hinnaga. Hommikune kella seitsmene lahtiolekuaeg ei õigustanud end. Väljakute üür on teistest squash'i-saalidest 20 krooni võrra kõrgem. Olime hinda sunnitud tõstma pärast tänavusuviseid investeeringuid, kui ehitasime sauna ja kohendasime fuajees asuvat kohvikut. Uut ja suuremat kohvikut ei ole plaanis ehitada. Praegune täidab oma ülesande.

Du?iruumis on tõepoolest jäänud mõned plaadid seina tagasi panemata pärast remondi käigus seinast eemaldatud radiaatorit. Nende plaatide paigaldamine on lähipäevade küsimus.

Hetkel kuum