Soome ärimees:
Turul valitseb maffia

Sten A. Hankewitz 11. detsember 1998, 00:00

Küünlavalgus ei ole poes sugugi jõulude ootusest tingitud kaunistus, vaid hädavajadus, sest elektrijuhtmed on kahest kohast katki lõigatud. Nõnda ei pea paika turu juhtkonna väide, et elektrisüsteem on ülekoormuse tõttu end ise välja lülitanud. Tervonen räägib, et soovis poodi ehitades seda otse linna vooluvõrku ühendada, aga turu juhid ei lubanud. Ta küsis paviljoni tarvis 15 kilovatti ja seda piiri pole senini ületatud.

«Mina olin selles putkade rivis esimene, kes voolu sai, pärast mind on siia kümme putkat juurde ehitatud ja kõik kütavad elektriga,» ei näe ta voolu väljalülimiseks põhjust. Pealegi pole kolme aasta jooksul, mil kauplus töötanud, enne elektriga probleeme olnud.

Viimasel ajal ajakirjanduses ilmunud kriitiliste artiklite tõttu lubas turu juhtkond lasta veterinaarkontrollil kalapoodi iga päev kontrollida.

Kogu loo taga näeb Tervonen turu asedirektori Vadim Poli?t?uki pahatahtlikkust. Poli?t?uk terroriseerib tema sõnul tervet turgu. Pepe Kala esindavalt juristilt küsis mees 2,4 miljonit krooni, lubades seejärel voolu tagasi anda ja müügiluba pikendada. «Tund aega hiljem tuli ta veel küsima, kas raha on olemas,» väidab asjaajaja, kes on vajadusel valmis seda ka kohtus kinnitama.

Soomlane näitab oma eestlasest naise töövõimetus-
lehte. Naine tegutses poes juhatajana, kuni närvid turu juhtkonna pideva surve all üles ütlesid ja ta kahe lapsega Soome kosuma sõitis. «Ka mulle on lubatud ühe suuna pilet osta,» nendib Tervonen.

Soome kaupmees ei suuda välismaalasena mõista, kuidas Eesti riigis selline korralagedus üldse võimalik on. «Ma saan aru, et kui olen midagi valesti teinud, tuleb politsei ja teeb trahvi. Aga siin turul võimutseb ju selge maffia,» kurdab mees, kes maksab tänavu oma legaalse kaubandustegevuse pealt Eesti riigile ainuüksi käibemaksu 1,6 miljoni krooni ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:00
Otsi:

Ava täpsem otsing