Viru tänava kaupluste rent kallineb aastaga kuni 10%

14. detsember 1998, 00:00

Viru tänaval asuvate äripindade (esimesel korrusel, suure vitriinaknaga) rendihind tõuseb aastaga umbes 10%. Praegu küünivad parimate rendipindade hinnad kuni 600 kr/m².

Viru tänav oli ja on kõige käidavam tänav Tallinnas ning arvatavasti jääb selleks ka tulevikus. Sealt tuleb kogu turistide voog, kes annavad suure osa kaupluste müügituludest. Eestlaste osa on jäänud väiksemaks.

Viru tänavaga ristuvate tänavate rendihinnad ei tõuse samas tempos. Näiteks Müürivahe tänava kaubandus-
pindade rendihinnad on aasta pärast kindlasti alla 400 kr/m², seega vahe Viru tänava hindadega suureneb.

Viru tänav on parim kaubandustänav Tallinnas. Seda näitab ka asjaolu, et seal on kõige kõrgemad rendihinnad. Esimesel korrusel küsitakse ja ka saadakse praeguses turusituatsioonis 500 kr/m².

Aastaga hinnad oluliselt ei muutu. Kindlasti ei lähe hinnad madalamaks ning tõenäoliselt ka ei tõuse.

Kui muude kinnisvaraliikide osas on täna ootus see, et hinnad langevad, siis see ootus võib mingil määral mõjutada ka kaubanduspindade hinda. Mõju seisneb selles, et kaubanduspindade rendihinnad ei tõuse.

Kui teiste kinnisvaraliikide hinnad oleksid stabiilsed, siis kaubanduspindade hinnad kallineksid.

Järjest suurenev rahvarohkus ja vanalinna jätkuv unikaalsus teevad Viru tänava kaubanduspinnad kaupmeeste seas kõrgelt hinnatuks ja prestii?ikaks. Keskmine rendihind on seetõttu ka 450 krooni tasemel ruutmeetrilt.

Eriti otsitud on tänavalt eraldi sissepääsu ja kauba eksponeerimiseks piisavalt avara vaateaknaga mitte eriti suured poed. Hetkel on see osa kaubanduspindadest 100% välja renditud ja rendilesoovijaid jätkub. Selliste pindade eest on kaupmehed nõus maksma keskmisest tunduvalt kõrgemat renti.

Prognoosin keskmise rendihinna kerget tõusu (ca 5%) ja seda just atraktiivsemate rendipindade toel.

|

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing